Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Ti mind vesztek/vett...

Kismamik! Ti mind vesztek/vettek mellszívót? Van értelme? Negatív, pozitív tapasztalat isjöhet!

Figyelt kérdés
35 hetes vagyok, de nem tudok dönteni vegyek e vagy elég ha majd kézzel fejem...Persze ha lesz tejem, mert sajnos se anyum se anyai nagymamának nem volt anno teje. Nektek mik a tapasztalataitok?
2010. okt. 25. 10:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Én nem vettem, de mondjuk én soha nem is fejtem. Egyszer se. Mégis másfél évig szoptattam a babámat. :)
2010. okt. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
én még nem tudom. de valószínű beszerzek majd egyet, hiszen tapasztalatlan vagyok még, ez elején nem biztos, hogy egyből rájövök a technikájára és akkor jól fog jönni.
2010. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem azt tanácsolták, hogy felesleges. Ha esetleg úgy adódna, akkor elküdöm a férjem a legközelebbi bababoltba:)
2010. okt. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon beindult a tejem a szülés utáni második napon. Akkor még bírtam, de a harmadik napon már annyira fájtak a melleim, hogy könyörögtem, hogy valaki hozzon be mellszívót, mert a kórházban nem volt és a kézzel fejés fájt és hosszadalmas volt. A mellszívóval könnyen lefejtem és az első hat hétben nagyon sok hasznát vettem, addig rendszeresen használtam. Bár hozzá kell tennem, hogy nekem nagyon sok tejem volt. Utána legközelebb a hozzátáplálásnál használtam megint, mert frissem fejt anyatejjel készítettem a főzelékeket.
2010. okt. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én vettem egy hagyományos kézi mellszívót használtan.A kismama akitől megvettem nem használta soha,mert nem volt teje.Én gondoltam bebiztosítom magam vele,hátha szükségem lesz rá.Ismerem annyira a férjemet,hogy ha neki kellene hirtelen beszereznie nem azt venné ami a legpraktikusabb,hanem azt amit a boltban éppen rásóznak :)
2010. okt. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Én vettem, jó volt, de felesleges lett az első pár hét után.
2010. okt. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem, de nem bontottam fel amíg ki nem derült, hogy lesz-e rá szükség. Használtam sokat, a kézi fejés nekem borzalmasan fájt, ezzel sokkal egyszerűbb volt. Nekem rendszeres fejéssel sikerült nagy nehezen 3 hónapig szoptatnom, ha nem fejek akkor lehet, hogy csak 3 hétig van tejem, ki tudja...
2010. okt. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én sem vettem, mert úgy voltam, hogy mi van, ha nincs is tejem, akkor csak pénzkidobás. A 3. napomat töltöttem a kórházban, amikor már annyira fájt, hogy a férjem elment venni egyet. Akkor nagyon sok hasznát vettem,nagyon jó volt, bár rövid ideig használtam csak. Úghyogy épp most próbálom eladni.
2010. okt. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A védőnő megtanítja hogyan kell kézzel fejni. Ha ügyes vagy-és miért ne lennél - nem fog fájni, csak a legelső pár alkalommal, amíg rá nem érzel a technikára. Ha ne adj Isten nem lesz tejed, feleslegesen dobtál ki egy csomó pénzt.
2010. okt. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Callista ***** válasza:
100%
Én vettem, védőnő mondta fejjek sokat, hogy minél több tejem legyen! Fejtem éjjel nappal, emiatt se aludni se pihenni nem tudtam, iszonyat volt, a következő babámnál fejjen a rosseb, van elég tejem fejés nélkül is...
2010. okt. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!