Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbeteg kismamák...

Terhességi cukorbeteg kismamák, tapasztalat? SOS

Figyelt kérdés
A reggeli cukorértékeim nagyrészt 7 fölött voltak (8 alatt), a doki 2 egység inzulint írt elő, hogy adjam be magamnak 20 perccel reggeli előtt. Két napja adom, és mindkét érték 8 felett van. Ugyanazt eszem, ugyanannyit. Járt valaki így?
2011. okt. 20. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Hány hetes vagy?

A terhességi cukornál, (amúgy a 2-es típusúnál is) vannak időszakok, amikor meredeken emelkedik az inzulinigény. Ezt kell követni az inzulinegységek emelésével. Hívd fel a diabetológiát, meg fogják mondani, mennyit emelj. Egy idő után már annyira megbíznak az emberben, hogy ha 2 egymást követő napon bizonyos érték fölött van a cukrod az adott étkezés után, magadnak emelheted az adagodat. Ezt nevezik titrálásnak.

Szóval ne aggódj, ez most természetes folyamat nálad. Lesznek még stagnálós időszakok, és újabb emelkedés is.

Nekem 2-es típusú diabéteszem van, 2 terhességet csináltam végig így. makk egészségesek a gyerekeim.

2011. okt. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a gyors választ! Azt mondta, hogy emelkedni fog, nem is ez zavar. Az zavar, hogy amíg nem adtam inzulint, addig kisebb volt a cukrom, mint mikor adom. Tehát volt 3 nappal ezelőtt inzulin nélkül 7,6, tegnap adtam inzulint, lett 8,9, ma szintén inzulinnal 8,3. Az ebéd és vacsora utáni értékeim továbbra is rendben vannak, akkor nem is kell inzulint adnom. Én csinálok valamit rosszul?
2011. okt. 20. 09:34
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, lemaradt, 31 hetes vagyok. A 23. héten derült ki, azóta 180g-os diétán voltam két héttel ezelőttig. Akkor azt mondta, ne számoljam a szénhidrátot, mert csak fogyok, inkább egyekf rendesen, csak kerüljem a fehér lisztes dolgokat és a cukrot.
2011. okt. 20. 09:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: akkor se ijedj meg, ha jelentősen meg kell emelni az inulinadagot.

Én amikor nem vagyok terhes, napi 14 egységet használok. A terhesség végére 55 egység volt az adagom. Volt olyan hét még az elején, hogy 6 egységről 15-re kellett emelnem a reggeli dózist, és a dokinéni ettől sem esett kétségbe. Szülés után 2 héttel már újra a 14 egységnél tartottam.

A kajára ügyelj továbbra is, de eszedbe ne jusson csökkenteni az előírt ch mennyiséget!!! Lehet, hogy az orvos változtat a diétádon, pl. felcseréli a reggeli és a tízórai CH mennyiséget, de te ehhez magadtól ne nyúlj!

2011. okt. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Most olvastam a kommentjeidet.

1. Ez nem az inzulintól van, egyszerűen most volt egy ugrás, amit le kell követni inzulinnal.

2. Furcsa ez számomra, hogy ne számold a szénhidrátot. Számold nyugodtan, csak egyél sok olyasmit, amiben nincs, mégis magas a kalóriatartalma. Pl. teljes kiőrlésű kifli jó sok szalonnával. Ugyanis húst annyit eszel, amennyi belédfér.

Arra ügyelj még, hogy délelőtt 10 előtt se tejcukor, se gyümölcscukor ne legyen a terítéken. Hiába van csak 5 g ch a tejben, nagyon felkapja a cukrot. Tehát tejtermék, gyümölcs reggel tilos.

A reggeli vércukorszint a legproblémásabb minden diabéteszesnél, erre kell a legjobban ügyelni.

2011. okt. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha megengedsz még egy tanácsot, leírok még valami fontosat.

A cukros kismamák babáira gyakran jellemző egy minimális izommerevség. Ez nem vészes, de akadályozza Őket a mozgásfejlődésben, és esetleg kihagynak fázisokat. 2 hónapos korában érdemes elvinni a babát gyógytornászhoz, akkor ugyanis Ő már észreveszi ezt a minimális eltérést, és néhány alkalom alatt "kigyúrja". Nekem mind a 2-őt vinnem kellett. A nagyobbal 6 hónapos korig vártam, így 5 hónapig hetente jártunk, a kicsit 2 hónaposan vittem, 3 hónap alatt szintén heti egy alkalommal rendbetette.

Ettől nem szabad megijedni, meg hát nem is minden cukros babánál jön elő, csak a dokik valahogy időnként elfelejtik megemlíteni.

2011. okt. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia! Tejet nem ihatok, gyümölcsök közül csak almát és narancsot ehetek. Húst sokat eszek:) Tehát azért figyelek a kajára, csak nem kell kimérnem grammra pontosan a 180g-nyit egy napra.

Közbe dokit is hívtam, azt mondta, hogy emeljem az adagot 4 egységre.

A jótanácsokat köszönöm, meg fogom fogadni!

2011. okt. 20. 10:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megnyugodtál!

További szép terhességet, és könnyű szülést kívánok!

2011. okt. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2011. okt. 20. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!