Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességet hogyan kell számolni?

Terhességet hogyan kell számolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Engem az érdekelne hogyha az utolso menzeszből pl:8+4 hetes a baba és ha ultrahangon nézik a magzat méretei az 8+3 at ir. Akkor mikor volt a fogantatás?

#terhesség #Hetek szàmolása
febr. 29. 08:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy kíváncsi lennék miért lényeges az az egy nap, hacsak nem 2 különböző pasival voltál :D
febr. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
24 óra eltérést sajnos nem lehet megállapítani. Kb. addig él a petesejt, de az kilökődhetett éjfélkor, délután 5-kor… Vándorolhatott le a petevezetékben 5 napig vagy 12 napig is.
febr. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt soha senki nem fogja tudni megmondani
febr. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó menzesztől nézik. Valójában a peteérés időpontja számít (-2 hét), nameg mérési hiba is van, szóval nem fogod minden uh-n ugyanazt a terhességi kort kapni. 12 hetes korban, ha jelentős az eltérés, korrigálnak, mert akkor valószínűleg nem pont akkor fogant a magzat, amikor tankönyv szerint kellett volna neki.


Ráadásul csak kb. 12 hetes korig fejlődnek egy ütemben a babák, utána nagy a szórás. 30 hetesen simán kaphatsz olyan uh eredményt, hogy a feje 30 hetesnek felel meg, a hasa 29, a lába meg 31.

febr. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem. Én nem igy értettem ezt a kérdést. Hanem úgy hogyha a mensi szerint és az uh szerint megegyezik az adat. Akkor a nagykonyvbe megirt kb 14 napon foganhatott?
febr. 29. 08:18
 6/13 A kérdező kommentje:
Pl: hónap elején menstruáltam de én a párommal csak 20 án voltam együtt mert külföldön dolgozik. Azért kérdezem.
febr. 29. 08:22
 7/13 A kérdező kommentje:
Ezt most úgy értem hogyha a mensitől számolom megegyezik a két adat. De ha az aktustól akkor majdnem 2 héttel kisebbnek kéne legyen
febr. 29. 08:24
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mensitől számolják
febr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Menstruációtól számolják. Szóval. A terhesség első két hetében nem is vagy terhes.
febr. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Értem :-)


A mensitől számolják, tehát kb. 2 hetes "terhes" vagy, mikor az aktus van. A terhességed első két hetében nem is vagy terhes. Ehhez viszonyítják az uh-s méreteket is, tehát ott sem az embrió tényleges korát veszik figyelembe. Úgy is fogalmazhatunk, hogy a terhességi kor az embrió kora+2 hét.


Ez azért van így, mert amíg nem volt uh, csak a mensiből tudtak kiindulni. Szóval hagyomány, nameg most már csak kavarodás lenne, ha átszámoznák.

febr. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!