Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességet hogyan kell számolni?

Terhességet hogyan kell számolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Engem az érdekelne hogyha az utolso menzeszből pl:8+4 hetes a baba és ha ultrahangon nézik a magzat méretei az 8+3 at ir. Akkor mikor volt a fogantatás?

#terhesség #Hetek szàmolása
febr. 29. 08:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó menstruációmtól számolja, pont azért, mert a foganást soha az életbe senki nem fogják tudni megmondanunk.

Utolsó mensitol 40 hétre kiírnak, de attól 38 és 42 között bármi lehet, sőt előbb is.

Szóval mikor kimarad az első menstruáció, kapásból 4 hetes vagy. Mivel a szülést 1000 dolog befolyásolja, pl az időjárás, az életmódod, az idegállapotod, a méhlepény állapota stb stb stb, az az egy nap tökmindegy.

febr. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van és velük 28-29 napos ciklusaim voltak, félidős, max 15-16. napi ovulációval

méreteik is végig stimmeltek, néha volt +/- 2-3 nap eltérés az ultrahangokon, így soha nem módosították a szülés várható idejét.

ehhez képest mindkét gyermekem a 37. héten született 3 kg és 50cm felett szóval nem voltak koraszülött méretűek és terhességi cukrom sem volt (amitől úgy tudom nagyobbak lehetnének)

azóta 26 napos ciklussal 12-13. napi ovuval létezem és jön a 3.baba, jövő héten megyek ultrahangra, kíváncsi leszek nagyobbnak mérik-e vagy korrigál-e bármit az orvos emiatt

febr. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem számolják minden esetben menzesztől. Magyarországon ilyen elavult a rendszer..

Én a 21.ciklusnapon ovuláltam. 10 napos a luteálisom ciklus 31.napján pozitívat teszteltem, szóval nem a nagykönyvben megírt 14.napon fogant hanem 1 héttel késöbb.Nekem nem menzesztől számolták..

márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!