Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyógyszereket kell szednem és...

Gyógyszereket kell szednem és rettenetesen öklendezem tőlük. Valaki szedett terhesen gyógyszert?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a problémám,hogy alapból is nagyon rosszul vagyok pedig még csak a 7.hétben vagyok de irtó hányingerem van ami szinte egész nap tart és folyton öklendezem. Gyógyszert szedek pajzsmirigyre és inzulinrezisztencia miatt Merckformint. Ezenkívül ugyebár kell szedni a várandós vitamint amiből a sima GAL-t szedem ( napi 4 szem )és napi 6 szem magnéziumot+inofolicot iszom. Ezek minden alkalommal felérnek egy kínzással jelenleg, mert minden szem gyógyszer,vagy vitamin félig visszajön. Elfog ez múlni? Valaki járt már így? 😵‍💫🤢



márc. 17. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Többen is, mint hinnéd. A GAL vitamin nagyon sok kismamánál okoz hasonló tüneteket, nálam is, próbáld meg először kihagyni és nézd meg, hogy nem jobbak -e a napok nélküle. Aztán válassz egy másik fajtát helyette y ha ez a ludas. Nekem a femibion lett jó helyette.
márc. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Ne szedj ennyi tablettat, minek.

A kotelezoeket vedd be, a vitaminokat kivalthatod pl hipp natallal vagy egyszeruen nem szeded egyelore, az se tragedia. Nekem meg a hipp natal is visszajott, keptelen voltam a 22.hetig vitamint szedni, addig hanytam. Tuleltem.

Magneziumbol is van pl por valtozat, amit inni lehet.

márc. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp válts vitamint, ha ennyire küzdesz vele, akkor hülyeség olyannal szenvedni, amiből napi 4 kell... ha nagyon nem megy, el is hagyhatod.

Én magnéziumból Magnerotot ettem, az rágótabletta, finomnak nem nevezném, de nem is szörnyű :)

Az elején mondjuk annak pont nem láttam akkora szükségét, nem fájt semmi, nem görcsöltem, így csak ritkán ettem.

Az Inofolicnak meg szerintem nincs is íze, olyan, mintha innék egy pohár vizet (de nekem terhesen már nem is ajánlotta a dokim, inkább csak teherbeeséshez).

Ez a 3 szerintem nem létszükséglet, kérdezd meg a dokit/védőnőt, hogy melyiket hagyhatnád el szerintük (nyilván a rendes gyógyszereket muszáj szedni).

Én még vasat ettem, de azt is rágótablettában a biztonság kedvéért, meg Omega3-at, na az jó nagy volt, de lement 🙃


Én egyébként pont fordítva voltam, terhesség előtt nem tudtam lenyelni nagyobb gyógyszereket, kapszulákat, terhesen meg gond nélkül ment, csodálkoztam is 😀

márc. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan voltam múlt héten, 9 hetes vagyok és nekem is pajzsmirigyre kell gyógyszert szednem, éhgyomorra és utána 30 percig nem ehetek még, szörnyű.. Ha vízzel veszem be 5 percen belül visszajön, úgyhogy nálam az vált be, hogy lenyelem víz nélkül és így bent tudom tartani.


Terhesvitaminból Czeizelt szedtem majd múlt héten váltottam Gravidára és olyan rosszul voltam, napokba telt mire rájöttem, hogy a vitamintól hányok sugárban...


Szóval visszaálltam Czeizelre és vacsi után veszem be, így jól vagyok.


Engem a nőgyógyászom az Inofolicról leállított amint várandós lettem, felesleges ha szedsz folát tartalmú vitamint.


A GAL-ról szintén úgy hallottam, hogy borzalmas rosszulléteket okoz.


Ne haragudj, de a 6 szem magnéziumot sem értem, ezt orvos írta ki neked? Szintén a nőgyógyászom mondta, hogy az első trimeszterben akkor szedjek ha görcseim vannak, akkor is 1-2 tablettát és ennyi. Szóval én nem is szedem csak mikor húzódik vagy görcsölget a hasam.

márc. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rá van írva a Magne B6 dobozára a szedés :hogy 3x2 szem, és én ez alapján szedtem 😲
márc. 17. 21:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Magne B6-ot nemkell folyamatosan szedned csak, ha görcseid vannak.

Vitaminból nyugodtan válthatsz olyanra amiből napi 1 kell.

A pajzsmirigyest nekem is szednem kell azt nemtudod kiváltani, de ha nem szedsz ennyi szemet egy nap mindenből lehet azzal nem is lesz bajod.

márc. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Magneziumot annak kell szedni, aki gorcsol. A 41 het alatt egy szemet sem szedtem be.

Terhesvitamin ezer fele van, keress ami jobb, van folyekonyban is.

Ami muszaj azt meg tuleled valahogy.

márc. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Anyukám gyerekként mindig kiskanálban összetörte a gyógyszert, öntött rá egy picike üdítőt vagy szörpöt és így le tudtuk nyelni. Ami összetörhető gyógyszer, annál érdemes kipróbálni. 🙂
márc. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Terhesvitamint lefekvés előtt szedem, azóta szép a világ.


Magnéziumot tényleg feleslegesen szedsz ennyit. 14. héten írtak fel terhesgondozáson, de azóta is csak napi 1 tabletta +1 vas.

márc. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor mától nem is szedek be magnéziumot. Nem is baj mert mindig öklendeztem tőle, ha görcsölök akkor meg maximum iszok egy pohár pezsgőtablettát. ☺️ Illetve megpróbálom elalvás előtt a terhes vitaminokat bevenni. Köszönöm!
márc. 18. 13:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!