Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért került ez rá a leletemre...

Miért került ez rá a leletemre, ha a dokim nem mondott róla semmit?

Figyelt kérdés
Ma voltam terhesség megállapításon, de valószínűleg túl korán mentem (6+2 hét) és csak 12mm-es szabályos petezsákot látott az orvos, illetve embriócsomó sejthető. Azt mondta egyébként nincs semmi gond, 1 hét múlva már biztosan lesz szívhang is. Itthon néztem csak meg a leletemet, amin rajta van diagnózisként, hogy "E2890 Petefészek dysfunctio". Erről semmit se mondott, nem is volt régebben sem semilyen nőgyógyászati problémám, tavaly októberben voltam rákszűrésen is, azon a leleten sincs semmi ilyesmi. Szerintetek emiatt felhívhatom így utólag, hogy ez mégis mi vagy ráér majd jövőhéten, ha megyek hozzá?
márc. 20. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ráér jövő héten, de egyáltalán nem biztos, hogy nem maradt csak rajta valami sablonról. Nekem a szüléses zárómat turbózták fel úgy, hogy onnan tudtam meg, hogy az egyik gyerekem "császárral született", a másiknál meg hogy "nem volt gátmetszés". De másoktól hallottam még ennél cifrábbakat is.
márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Valamit rá kellett írnia, ha már azt nem tudta biztosra, hogy terhesség bizonyítható.
márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyire komolyan venni a diagnózis kódokat. Eüs vagyok,ha nem találtunk egy adott kódot beírtak valami hasonlót és ennyi. Ha gond lenne biztosan szólt volna vagy a leleten rajta lenne.
márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Kell írniuk mindenképp egy BNO kódot.

Mivel még élő terhességet nem írhat, így beírta ezt. Semmi jelentőssége.

Nekem volt olyan BNO-m is, hogy missed ab... holott makk egészséges terhesség volt, csak ez a kód lett beírva.

márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Ezert nem kell orvoshoz rohangálni a nyolcadik hét előtt most feleslegesen aggódsz
márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen BNO kódot rá kell írnia, terhességet még nem írhat. Valamit kerestek ami vérzés kimaradással jár.

Ha táppénzre szeretnél menni akkor pedig olyan kódot kell keresniük ami táppénzre jogosít, nekem pl méhszáj elégtelenség volt, pedig végig zárt volt a méhszájam, derékfájás miatt kértem a táppénzre vételt, de ilyen kód nincs hogy "terhesség miatti derékfájás"...

márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!