Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt a mellek...

Terhesség alatt a mellek hogyan változnak? Teljesen kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Az elejétől kezdve fájnak a cicijeim, hol jobban, hol kevésbé, de most 2 napja tűnt fel hogy a jobb mellem keményebb, duzzadtabb, és maga a mellbimbót sem tudom úgy összecsípni mint eddig, mert az is duzzadtabb lett. Nagyon hipohonder vagyok, most teljesen kétségbe estem hogy végre lesz egy babám, de most meg kiderül hogy valami baj van a cicimmel. :( azt hogy csomó van e benne nem tudom, mindig nagyon mirigyes melleim voltak. Nagyon félek. :(

(Köszönöm ha nem kinevettek hanem válaszoltok)

Orvoshoz csak 3 hét múlva megyek.



márc. 28. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális velejárója a terhességnek, amit tapasztalsz.
márc. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Növekszik!

Mégis mit gondolsz, miért?

Kell a hely majd a tejnek!

márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Ilyenkor a tejmirigyek kibomlanak, növekednek. Több tejet fogsz tudni így termelni. (Nem szült nőknél is előfordul, hogy sikerül beindítani a tejtermelést pl. örökbefogadás miatt, de kevesebb tejük van általában, mert pont ez a rész, ami most nálad történik a terhességi hormonok miatt, kimarad.)
márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs a ciciddel, ne aggódj. Természetes a változás, a terhesség alatt a szoptatásra is felkészül a tested. Majd lehet, hogy lesz előtejed is előbb utóbb, attól sem kell megijedned. (Attól sem, ha nem lesz nem függ össze a későbbi tejtermeléssel.)


Nyugodj meg, boldog babavárást! :)

márc. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok köszönöm. Az a tünet ilyesztett meg hogy a jobb oldali másabb lett, meg hogy a bimbóm is duzzadt, nem olyan mint volt. Köszönöm mégegyszer 😊
márc. 28. 13:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem íróknak, annyival egészíteném ki, hogy szinte minden szoptató nőnek van egy "erősebb" és egy "gyengébb" melle, azaz nem ugyanannyi tej termelődik mindkettőben.

Sőt, azt is olvastam, hogy valamiért az erősebb az esetek nagy részében a jobb mell 🙂 (Nekem is sokkal többet termelt a jobb, igaz, hogy nekem inkább csak belövellés után tűnt fel a méretbeli különbség, de nekem terhesen nem is szivárgott soha, és későn volt a belövellés is, szülés után 5-6 nappal kezdtem tudni rendesen szoptatni, addig csak pár csepp előtej volt.)

márc. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szokj hozza a valtozashoz.
márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

De cuki vagy. Megmondom őszintén, én azért picit nevettem. Semmi gond nincs, változik, mert terhes vagy. Nem mindenkinek egyformán.

Én pont az ellenkezőjén aggódtam. Semennyire nem fájt és nagyobbnak se látom. Csak lemértem, onnan derült ki, hogy nő azért. Már nem foglalkozom ezzel.A babám jól van, az a lényeg. Félidős vagyok most, majd csak kialakul a végére a mell is.

márc. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég múltam 5 hetes mégcsak és az eddigi B kosaras mellem C kosarasra duzzadt, mintha köveket cipelnék benne. A mellbimbóm eddig is hegyesebb volt, de csak ilyen "cuki" èrtelemben, az udvarhoz képest. Hát most fáj, beduzzadt és akkora mint egy babszem, kb a 2szerese tele mirigyekkel (Jobb mell durvább). Ahogy hozzá ér a póló/melltartó begyullad.
márc. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ég világon sehogy. Nem fájt, nem nőtt, nem volt előtej..
márc. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!