Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Crl vagy utolsó menstruáció...

Crl vagy utolsó menstruáció alapján számoljuk a terhességi heteket?

Figyelt kérdés
Az utolsó ultrahangon menzesz alapján 13 hetes, CRL alapján pedig 13+6 hetes voltam. Ez majdnem 1 hét eltérés, akkor most mi a valós kora a terhességnek?
márc. 29. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Nekem mind a két terhességnél a 12 hetes CRL alapján számolták, pedig csak 2-3 nap különbség volt. Úgy tudom, hogy ha kevesebb mint 1 hét az eltérés, akkor az utolsó menstruációtól számolják.
márc. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
A CRL mérete alapján az első trimeszterben elég pontosra be lehet határolni a terhesség korát, mivel ekkor még egyformán fejlődnek az embriók. Szóval általában 12 hetes genetikain korrigálják a terhességi kort, ha a menstruációhoz képest kisebb vagy nagyobb a "baba", mint kéne. 🙂
márc. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs egy hét különbség és rendszeres a ciklusod, akkor menzesz alapján kell számolni.
márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Doki függő. Nekem az 1.genetikain írták be a szülés várható napját CRL alapján, miközben csak 4nappal volt az alapján fiatalabb, mint a menstruáció szerint és a többi mérete alapján is inkább a menstruációs korának felelt meg(én biztosra tudom egyébként, hogy a CRL szerintin nem is foganhatott.) Na, mindegy, azt írták be, nem foglalkoztam vele. Én magam előbbre számítok.

Most voltam 2.genetikain, ott már csak 1 nappal volt fiatalabb, mint a menstruáció szerinti. Ez már sokkal reálisabb egyébként, de mivel ilyenkor már nem pont egyformán fejlődnek, nem szoktak változtatni. Papíron mindenesetre írt új várható szülési dátumot. Majd kiderül, kiskönyvben módosítanak-e vagy úgy marad.

márc. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 8 nap volt plusszba az első uh-tól kezdve. Mégis a mensi szerinti nappal számoltak végig. Ráadásul kiírt napon is szültem.
márc. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét genetikai uh-n 2-3 nap eltérés volt, egyszer nagyobb egyszer kisebb volt. Nem változtattak az utolsó menstruáció alapján lévő terminuson. Ettől függetlenül 37. héten szültem
márc. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!