Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik súlyt mondjam a védőnőnek?

Melyik súlyt mondjam a védőnőnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Férjem másfél hete véletlenül belerúgott a mérlegbe, amin a terhesség eleje óta mértem magam. Üvegből volt, persze ripityára tört.

Vettünk egy másik digitális mérleget, de az már akkor többet mutatott elsőre is, mint az előző. Azóta is tartja magát, hogy többet mutat.

Mérges lettem, és vettünk egy analóg mérleget. Azon 2 kilóval kevesebb vagyok.

A digitális 66.0-ot mutatott ma reggel kereken, az analóg 64-et.

Az 2 kiló különbség.

Több reggel mértem egymás után, de ez a 2 kiló mindig ott volt.

Nyilván jobb lenne az a 64 kiló, de nem akarom magamat se becsapni.

(én magamnak mérem itthon reggel éhgyomorra, nekem nem méri a védőnő, preghelloba vezetem az által írogatja)


ápr. 1. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen mindegy. Az a 2 kg nem számottevő! Valaki 10 kg-t, valaki 25-öt hízik... a te súlyos teljesen rendben van, ha 64, akkor is, ha 66, akkor is.

Mondd azt, amelyik szted a valós. A többi hízás úgyis innen fog számítani.

ápr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Illetve nem írtad, hány hetes vagy, de 2 kg egy ünnep alatt simán felszalad.


Előző voltam.

ápr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
21 hetes vagyok, és 59 kilóval kezdtem
ápr. 1. 15:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyira mindegy. Nekem a védőnő megmondta, hogy rossz a mérlege, csak saccperkábé fogja a súlyomat vezetni. A terhesgondozáson egyszer nem állítottak mérlegre, csak a védőnő számához adtak egyet... Papíron híztam 8 kilót, mikor az otthoni mérleg szerint kettőnél jártam. Senkit se érdekelt:D
ápr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg mind1.


Nálunk rá kell állni a védőnőnél.. ruhában, csizmában kezdtem télen... már elsò alkalommal többet mértek ott mint amennyi most vagyok a 17. héten... 😒

ápr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Akkor a kevesebb reálisabb szerintem. De biztos nem foglalkoznék vele, különösen nem a védőnő miatt. Az ő dolga lenne, nehogy már ő kérjen számon. Lehet, azt mondanám, fogalmam sincs, eltört a mérlegem🤷🏼‍♀️

Én terhesség nélkül is mértem magam itthon, de szerintem bolond a mérlegem, össze-vissza mér. A védőnőé viszont annál is többet és ráadásul hol levonja a ruhát, hol nem, szóval elég vicces.

Azt a védőnő, sőt, mérleg nélkül is tudom, hogy már többet híztam, mint akartam, de nem érdekel, ez van. Előtte sportoltam is, letiltottak, cigiztem is, persze, leszoktam, plusz az elején betegség miatt nem tudtam enni, nyilván utána elkezdett tartalékolni a szervezetem, erre jött még a terhességel együttjáró plusz súly. Mitől ne híztam volna? Azért nem fogok éhen halni. Majd lefogyok, ha eljön az ideje.

ápr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az analóg adatait mond be. Mivel eddig is azzal mérted, így az a referencia.
ápr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
A védőnőnél elvileg van mérleg és azon mér, nem bemondasra megy ez.
ápr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8# Pedig sok helyen igen, nálunk is. :) megyeszékhely.
ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mond a kettő között aztán kész, nem azon fog múlni, a gyarapodás mértékére kíváncsiak, azt pedig bàrmelyik mérlegen lehet követni.
ápr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!