Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szól a munkáltató, ha...

Mit szól a munkáltató, ha egyik napról a másikra elmegy valaki veszélyeztetett terhes táppénzre?

Figyelt kérdés
Ha amúgy tud a terhességről, csak váratlanul kell táppénzre mennie a kismamának. Volt valaki ilyen helyzetben? Hogy kezelték a munkahelyen?

ápr. 12. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi veszélyeztetett terhesség sokszor egyik napról a másikra jön (mondjuk egy vérzést vagy rosszullétet követően).

Elvileg nem lehet vele mit kezdeni, az anyuka sem örömében szokott otthon maradni olyankor...

Nekem az első terhességemnél volt egy vérzés, amivel rohantam munka után az ügyeletre, aznap este már hívtam is főnököm, hogy másnaptól nem tudok menni, nyilván nem örült, hisz a munkámat át kellett szervezni, de megértette. (Sajnos így is missed ab lett a vége 😞)

A kisfiammal egyből megkaptam a tp ajánlást a veszélyeztetettség miatt, de ott egyeztettem az orvossal, és rám bízta a döntést, így végül a munkahelyen mondták a 6. hónap körül, hogy inkább már pihenjek 🙂

(Ő egyébként a 37. héten született, szóval még jó is, hogy már bőven nem dolgoztam akkor, így legalább biztos nem miattam jött hamarabb 🙂)

ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Ez van és kész. Ne lelkizz rajta. Senki sincs odáig tőle örömében. A baba és a te egészséged az első.
ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem örül neki de ugyan úgy nem tud mit kezdeni vele, mint a kismama. Nyilván senki nem jókedvében marad otthon sokkal kevesebb jövedelemmel.
ápr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen helyzetben nem hiszem, hogy a kismamának ezen kell lelkiznie. Gondolom, jó oka van rá, hogy elmenjen. Normális főnök ezt megérti, még ha nehéz helyzetbe kerül is miatta. Nálunk az egyik munkatársamnál volt ilyen. Azt nem tudom, mit szólt elsőre a főnökünk, de nekünk aggódva mesélte, hogy terhes (nem tudtuk) és vérzik, ezért nincs. Szerencsére hematóma volt és felszívódott. Pár hét után jött is vissza dolgozni, egészen a 8. hónapig. A főnök egyébként egy gyermektelen 40-es nő, aki szerintem sokkal korrektebben és segítőkészebben áll a témához, mint a 60-as, többgyerekes, férfi főfőnökünk...
ápr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!