Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesként...

Veszélyeztetett terhesként elmegyek táppénzre, akkor a Táppénz alatt hogyan mondhat fel a munkáltató?

Figyelt kérdés
Valamint ha a szülésig táppénzen vagyok, és közben felmond, a szülésig a Törvény szerint a felmondási idő csak a táppénz lejárta utáni napon kezdődik el, vagyis akkor addig biztosítva vagyok, és kapok tgyást, gyed-et, igaz?

2013. márc. 25. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha írásban bejelented a munkáltatónak, hogy terhes vagy, akkor nem mondhat fel, de mindenképp írásban kell bejelenteni!!

Ha mégis aláírod a felmondást, akkor veszélyezteted azt, hogy kapj tgyást és gyedet, hisz az igényléskor biztosítottnak kell lenni. Tehát munkanélküliről kell elmenj tgyásra és gyedre, ami ugye csak 3 hónap. Tehát ebben a 3 hónapban kell lennie a szülésnek. A szülés napjától, vagy a szülés előtt 28 nappal le kell mondani a munkanélküli segélyt és utána kell tgyást igényelni. Ha megvan a szülés előtti 2 évben a 365 biztosított nap!

2013. márc. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
csak akkor mondhatnak fel a határozott a szerződésed ha határozatlan vagy és írásban be jelented a terhességet akkor védve vagy nem mondhatnak fel. 37+6hkm
2013. márc. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszoló hozzászólását nem tudom értelmezni,kissé kusza nekem
2013. márc. 25. 12:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy érti,h ha meghatározott időre vettek fel,pl 3 hónap,akkor felmondhat,de ha fel vagy véve állandóra akkor nem mondhat fel.
2013. márc. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha határozott szerződésed van akkor meg tudja azt csinálni a munkáltató, hogy nem hosszabbít, nem írat alá veled újabb szerződést. Viszont ha határozatlan vagy akkor onnan hogy bejelentetted a terhességet védve vagy és táppénz alatt sem rúghatnak ki. Ha határozatlan a szerdődésed, akkor vagy a legjobb helyzetben, hiszen nem mondhat fel a munkáltató (persze ha be van jelentve a terhesség, mert csak az ad védelmet)
2013. márc. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha határozatlan idejű szerződésed van, nem csak a táppénz alatt nem rúghat ki, hanem TGYÁS, GYED, GYES alatt sem (kivéve ha valamilyen átszervezés miatt megszűnik maga a munka amit végeztél, vagy maga a cég szűnik meg, de ettől még ugyanúgy fogod tovább kapni az ellátást).
2013. márc. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Határozott idejű szerződésem van,ami 2014.április.12 ig szól. Így akkor nem mondhat fel,ha bejelentem írásban hogy terhes vagyok?
2013. márc. 25. 16:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha határozott idejű szerződésed van, és bejelented a terhességedet (lehetőleg írásban, másodpéldányod legyen belőle, amin igazolják, hogy átvették, vagy ajánlott, tértivevényes levélben, vagy faxon, mindegy, csak legyen róla valami bizonylatod, hogy megkapták az értesítést), nem mondhat fel. Viszont ha lejár a szerződésed akkor valószínűleg nem fogja meghosszabbítani ugye...de ez nem érint, mert akkor már javában GYED-et fogsz kapni, és ha GYED közben szűnik meg a munkaviszonyod az nem érinti az ellátást. Illetve annyiban érint, hogy ha akarsz még egy babát kis korkülönbséggel, akkor - ha közben nem lesz máshol munkaviszonyod - a második baba után már nem fogsz kapni csak GYES-t.
2013. márc. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget,és a választ :D
2013. márc. 25. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!