Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki ránézne a pajzsmirigy...

Valaki ránézne a pajzsmirigy labor eredményeimre? Mennyire aggasztó ez az eredmény?

Figyelt kérdés

Közvetlenül a pozitív teszt előtt voltam nézetni a pajzsmirigy értékeim.

Pár nap múlva mentem az endokrinológushoz, neki jeleztem, hogy van egy halvány pozitív tesztem. Így azt javasolta, hogy egyik nap 13-as Syntroxine-t szedjek, másik nap 25-öst és kb 6 hét múlva menjek ismét vérvételre. Illetve a végén hozzátette, hogy reméli, velünk marad a baba. Azóta 7 hetes várandós vagyok, már volt szívhang is.

Aztán elkezdtem olvasgatni pajzsmirigy alulműködés témában és sajnos sok olyan történetet láttam, hogy 8-9 hetesen történt vetélés miatta.

Az én értékeim aggodalomra adnak okot szerintetek?

Előre is köszönöm a segítséget!


Labor:

[link]



ápr. 19. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Én az endokrinológusban jobban biznék mint a gyakori válaszolókban.

Előtte hogy szereted? Emelte az adagot? Ha igen, akkor minden okod megvan bízni benne.

A 3 körüli érték amúgy sem rossz, de 1 körül jobb lenne. Szóval ha eddig nem szedtél semennyit vagy ennél kevesebbet, az jó lehet.

ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyit hozzá tennék, hogy a 3.3 nem alulműködés.

Nekem a pajzsmirigy műtétem után volt 400 is a tsh-m, szülés után meg 100 körül.

A 3 teljesen jó.

ápr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mivel sokáig próbálkoztunk sikertelenül, ezért kerestem fel elsősorban endokrinológust és volt egy kiugró 6-os TSH-m, pont az orvosi konzultáció előtt. Egyébként mindig 3,4-3,7 körül mozgott. Aztán egy hónapig szedtem 13-as Syntroxine-t. Közben volt egy inszemináció, ami elsőre sikerült. Majd a pozitív teszt után jött ez, hogy egyik nap 13-as, másik nap 25-ös.
ápr. 19. 10:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2# ne válaszóljunk általánosságban. Mindenkinek egyedi ez a betegség. Én a 3,8-as tshval folyamatosan elvetéltem. Nem kellett feljebb mennie, mert nekem ennyi is elég volt hozzá.


Kérdező, nekem a dokim úgy mondta, hogy amint pozi a tesztem kezdjem el úgy szedni, hogy minden másnap 2-őt vegyek be és 6 hét után nézessek TSH-t. Én is ezt a gyógyszert szedem, 13-al kezdtem. 2,5-el estem teherbe.(abban az 1 hónapban volt ennyi az értékem)

Most a 25-öst szedem és minden rendben van. Levitte 1,2-re. Már 31 hetes vagyok, ő szerencsére velünk maradt.

ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Nem általánosítok csak mondom hogy a 3.3 nem alulműködés.

Emelte az adagot, lejjebb fog menni, a doki tudja mi a jó, bízz benne. Úgysem tehetsz mást.

Esetleg hívd fel hogy adjon egy beutalót, nézzetek rá, mert aggódsz, de ez is olyan hogy nem 2 nap alatt változik az érték, a 6 hetet sem véletlenül mondta.

Bízz, az út jó.

ápr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hétfőre már kértem időpontot magán laborba vérvételre, jobb lesz megnézetni, úgy érzem.


Nagyon sajnálom a vetéléseid! :( Hány hetesen voltak? :(


Köszönöm a segítségeket

ápr. 19. 10:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem felemelte az adagot 100asra. Így lett most 0,17. Azt mondta az első trimeszterben ez teljesen jó érték. Én is azt olvastam, hogy az ideális érték első trimeszterben 0,1-2 között van.
ápr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Ezen annyit lehet látni hogy minden határon belül van. De az endokrinológus majd tudja.

Egyébként hormonpanel volt már? Ha ne azt is kérjen a doki

ápr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen normális.
ápr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm, messzebb lakik de erre járt, beszélgettünk, többek közt arról is, hogy mindketten szeretnénk tesót.

Megtudtam, hogy neki is, mint nekem pajzsmirigy alulműködése van, de általában nem is szedi a gyógyszert, vagy egyből kávét iszik rá. 7 vagy 9 volt a TSH-ja nem sokkal korábban volt vérvételen.

Én 3 havonta jártam kontrollra, 1,4-1,6 közt volt mindig.

Pár héttel később kiderült, hogy akkor, mikor a gyermekvállalásról beszélgettünk mindketten babát vártunk már, csak még nem tudtunk róla ☺️

Viszont mire ő elmesélte nekem, az én babám már elment, sajnos 5 hetesen egyértelmű vérzésem volt, utána mentem dokihoz de már semmit nem látott, hcg is kiürült.

Az első ultrahang időpontunk is ugyanazon a napon lett volna és nemrég tudtam meg, hogy ugyanarra a dátumra van kiírva, amire én is lettem volna.


Ezzel a hosszú sztorival csak arra akartam kilyukadni, hogy a nekem fixen 1-2 közt tartott TSH-mal nem maradt meg a baba, míg annak aki sz@rt bele, szörnyű értékkel hamarosan egészséges kisbabája születik.

Szóval te azzal hogy szeded a gyógyszert és jársz az orvoshoz mindent megteszel annak érdekében, hogy rendben legyenek a dolgok ☺️

ápr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!