Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ágyi poloska írtás volt a...

Ágyi poloska írtás volt a napokban, a tömény vegyszer szaga káros a magzatra?

Figyelt kérdés

Sajnos ágyi poloskával küzdünk, most jöttek csütörtökön irtani. Borzasztó szag volt, nem lehetett bent megmaradni. Tekintettel, hogy első trimeszterben járok, én mondtam is a páromnak, hogy ez így nem jó, nem maradhatok a lakásban, mire veszekedés tört ki, hogy de igen, nem kemény vegyszer… a végén belátta, hogy valóban nem jó a magzatra.


Elmentünk aznap este, pénteken pedig elmentünk hétvégére kikapcsolódni annak reményében, hogy kimegy majd a szag.


Ma visszajöttünk, és nem javult sokat. Lefújta az ágyat öblítős vízzel…. Illetve gyújtott füstölőt, csak nyomja el a szagot. Persze nem segít…

Azt tudni kell, hogy a szüleimet nem kedveli, de mondtam neki, hogy nem is kell velem jöjjön, nekem a babát kell néznem. De neki úgy sem jó, ő maradni akar itthon, meg maradjak én is.

Azt mondja, hogy a szag az nem árt, az csak illatanyag már, de nincs vegyszer. Őszintén szólva én nem így érzem, én félek, nehogy baja legyen a magzatnak.


Ti mit tanácsoltok?



ápr. 21. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
De szellőztetve volt amúgy? Mikor nem voltatok otthon?
ápr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze, szellőztetve volt. Csütörtök este mentünk el, vasárnap, azaz ma jöttünk haza. Úgy mentünk el direkt, hogy nyitva volt mindenhol az ablak.
ápr. 21. 18:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ágyipoloska írtáskor TILOS otthon aludni! Ezt az irtó elmondja. Nektek nem mondta? Nálunk volt egyszer, egy ajándék babaággyal hoztuk haza...

Egy éjszakát anyumnál aludtunk családostól.

ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok...vedd semmisnek,amit írtam..elnéztem,azr hittem,nem mentetek el.


Pár nap után már nem káros,nyugi.

ápr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz baj, ne aggódj! De jól tettétek, hogy pár napig nem tartózkodtatok otthon.

Én egy hasonló kérdést írtam ki régebben, nagyon paráztam akkor: nálunk felújítás volt, és nagyon erős zománc festékkel kenték le a kádat ( hasonló, mint a lakk, ami ugye száradásig erősen mérgező). Csak kevés ideig tartózkodtam bent, mert ahogy szétterjedt a szag, azonnal kimentem sétálni, majd megkértem a férjemet, hogy szedjen össze pár cuccot, és menjünk máshová aludni. Három napot hotelban voltunk. (A családhoz nem mehettünk, még nem is tudtak a babáról, kb.10-11 hetes terhes voltam). Ezalatt a férjem többször is hazament, szellőztetett. 3 nap múlva már újra otthon aludtunk, pedig a szag nem ment ki még hetekig.

Szerencsére semmi gondot nem okozott, egészséges babám lett, mindjárt 3 éves.

ápr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Vegyszer nevéből kiindulva lehetne a kérdésre ténylegesen válaszolni.
ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3: Legtöbb esetben 2 órára kell kimenni. Mi valamennyire éreztük a szagot, de nem ilyen durván. Egy terhesnek nyilván rosszabb. Az ágyból valóban nagyon jól kiírtotta és szerintem nem jöttek volna vissza... A nagy probléma nálam alsó szomszéddal van... El kellett költöztetnem az ágyamat, de más okokból örömmel rendeztem át a szobámat és rendben vagyunk.
ápr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Itt az a legnagyobb probléma, hogy az egész háztömb poloskás. Ami fogalmam sincs, hogy miért nincs kezelve, vagy hogy engedték ezt, hogy terjedjen az évek során. De már vagy 10-15 éve fertőzöttek a lakások, amiről nekünk fogalmunk sem volt mikor ideköltöztünk. Sajnos a mai nap folyamán szintén voltak csípések rajtunk, és láttam is élőt mászni. Tehát felesleges pénzkidobás az egész, de azért cserébe büdös van.
ápr. 25. 21:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Uhh... nagyon sajnálom Kérdező!

Egyszer laktam egy poloskás albérletben borzasztó volt, én nagyon megszenvedtem a csípéseket. Elárulod, hogy melyik város/városrész ez? Nehogy valaki pont arrafelé akarjon költözni mostanában.

ápr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Debrecen, Petőfi tér. Szerintem sok mindenki ismeri aki debreceni, nem igazán kell bemutatni így :D
ápr. 29. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!