Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak a filmekben van olyan...

Csak a filmekben van olyan hogy kiderül a baba és felkapva megpörgetnek és mindenki boldog?

Figyelt kérdés
Volt egy terhességem januárban ,lakásfelújítás közben megerőltettem magam és a baba sajna elment.Azóta újra kezdtünk próbálkozni és sikerült is 8 hetes vagyok-).DE!a férjem nagyon furán éli meg vagy én nem is tudom,akkor jahuárban a teszt látta után 20 percig feküdt az ágyon szótlanul amit nem tudtam mire vélni-(. A mostani terhességet megint számomra furán éli meg,olyan hitetlen mint aki nem hiszi el pedig látta a tesztet,teszteket.Én várok el túl sokat vagy csak a filmekben van az hogy utána annyira sokkal jobban törödnek az ember lányával?meg sem kérdezi hogy vagyok vagy hogy érzek e valamit?nem kérdezz semmit!ő amúgy is nagyon fura ilyen téren.Én meg persze tiszta idegsokk vagyok és megpróbáléok felkészülni lelkileg arra ha egyedül maradok a babával!már 2. napja külön alszunk tegnap pl annyit írt sms-ben remélem még 3-an vagyunk!ezen teljesen kiakadtam!Mint aki el sem hiszi-((((((((((((((((((((((Mit tegyek?
2010. okt. 30. 07:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
csak fél hogy megint elveszted a babát! Beszélj vele és mond neki el hogy Te is annyira félsz mint Ő hogy mi lesz. Ha nem beszélitek meg lehet hogy rámegy a kapcsolat.
2010. okt. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a párodat, nem tudom, mi járhat a fejében. De úgy néz ki, hogy fél, a férfiak amúgy is másképp állnak ezekhez a dolgokhoz. Szerintem megrázta, ami régebben történt és most nem akarja még beleélni magát. Persze, sosem lehet tudni, mit gondol. Gondolom, te ismered és tudod, hogy zárkozottabb vagy sem és, hogy viszonyul ezekhez a dolgokhoz.

Nálunk nagy volt az öröm, de én azt vettem észre, hogy a férjem szintén picit hitetlenkedett a nagy öröm ellenére, amíg nem látott orvos:)

2010. okt. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ő nagyon fura ember olyan érzéketlen!Még sosem láttam ilyet de a hozzáállásába belehalok,ijesztő gondolataim vannak-(válás ilyesmi .....Nagyon félek mert amúgy is rideg tipus de azt hittem ez majd megváltozik ha .....,mi van ha a kicsivel se fog törődni?Nem így képzeltem el nagyon nem hiszen ő talán jobban akarta a babát mint én hisz 37 éves!Érzem ahogy a bánat összehúzza a szivem és tuti hogy a babám is érzi ezt és ez határozza majd meg a személyiségét-(
2010. okt. 30. 08:07
 4/21 anonim ***** válasza:

Hátha már alapbol ilyen a természete, nem értem min vagy meglepödve!?

Tavaly volt egy terhességem, együtt örültünk, majd együtt zokogtunk, mikor kiderült, hogy elhalt. Idén csak álltunk a pozitivteszt felett és nem mertünk örülni, lassan szülök, de még most is bennünk a félelem, pedig nem vagyunk érzéketlenek! De, mi megtudjuk ezeket beszélni, nektek is jot tenne, ha van rá mód!

2010. okt. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Le kell vele ülni, és konkrétan nekiszegezni a kérdést, h most akkor mit gondol! Addig ne is rágd magad! Ha érzéketlen típus akkor nem fogod máshogy megtudni. Nem mutatja ki, akkor mondja el.
2010. okt. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Fejétől bűzlik a hal .... sajna Ő mindig ilyen volt!Kérdeztem de nem nagyon mond semmit.Már csak egy kérdésem van,szerintetek a baba már ilyen piciként is érzi amit én érzek?
2010. okt. 30. 10:03
 7/21 anonim ***** válasza:

Igen, a baba érzi, ha feszült vagy, vagy szomorú, mindenképp. Már most is. És átveszi a hangulatodat.


Én egyébként az írásaidból azt érzem, hogy Te nem nagyon szereted a párodat, és nem is nagyon érted őt. Amit leírtál róla, abban én nem látom, hogy gond lenne vele. A fiúk máshogy élik meg ezt a 9 hónapot. Nem az ő hasukban növekedik a kis élet. Nekik nehezebb felfogni, vagy beleélni magukat. És Ő pedig szerintem fél, hogy elveszíti a kisbabáját, és tudod azért fél, mert szereti, mert szeretné, hogy legyen. Próbálj meg szeretet-teljesebb lenni vele! szerintem semmi baj nincs vele, attól még hogy zárkózottabb ember és nehezen mutatja ki esetleg az érzéseit. Lágyítsd meg!

2010. okt. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Az én férjem is hasonló, éppen tegnap volt ebből egy nagyobb vitánk. Már 12 hetes vagyok, minden rendben, de ő még mindig nem akarja elmondani a nagyszüleinek, hogy babát várunk. Egy kicsit úgy érzem, hogy amíg nem fogja érezni, hogy mozog vagy ilyesmi, addig nem is fogja elhinni. Ráadásul én nagyon rosszul viselem a terhességet, sokat hányok, vérszegény vagyok. Persze itthon nem tudom úgy végezni a dolgomat (főzés, vasalás, takarítás stb), mint előtte, s már többször tett megjegyzést, hogy feküdjek csak nyugodtan, ő majd dolgozik, végülis így kell ezt csinálni. Persze nagyon gúnyos hangnemben mondta mindezt. Mi is nagyon szerettük volna a babát, 8 hónapig próbálkoztunk, és most én sem tudom hová tenni ezeket a reakciókat. Nagyon egyedül érzem magam... Nem tudom, mi lehet a megoldás, mert már többször megpróbáltam vele beszélni erről, de ő mindig csak hárít.
2010. okt. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Az én férjem,amikor terhes lettem,nem bírtam ki,míg hazaérek,ezért a munkahelyemről hívtam fel,hogy pozitív lett a tesztem...Bár már az esküvő után tudatosan terveztük a babát és nem védekeztünk,mégis a reakció ez volt: "Ez miattad van,mert nem szedted a gyógyszert" Mire felkaptam a vizet és rácsaptam a telefont.Fél óra múlva jött a bocsánatkérő sms,hogy lesokkolódott és ne haragudjak rá.(és ebben a poén,hogy terveztük)

Aztán jöttek a rosszullétek,teljesen mellettem állt,láttam rajta,hogy segíteni akar,könnyebbé tenni nekem szép szavakkal,de nem tudta.

A 13. héten elmúltak a rosszullétek és mint aki elfelejtette az egészet...Nem tudtam vele beszélgetni a babáról,mert kerülte a témát,tudomást sem akart venni róla.Ez az állapot addig tartott,amíg ő is érezte már a picuri rúgásait...:))))

Nehéz volt azt a jó pár hetet kibírni,hogy ilyen volt,de megérte.:)

Lehet a te párod is ha már érezni fogja,akkor másképp fog hozzáállni.

Mindenesetre,neked sok erőt és kitartást kívánok és boldog babavárást:)

38 hetes kismami

2010. okt. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Szeretem a férjem ...tudnék mesélni és akkor megértenéd miért lettem ilyen "érzéketlennek tűnő"

Akartuk ezt a babát ő talán jobban mint én és mégis

Talán ha majd nől a pocak ő is más lesz!Csak KISBABÁM NE LEGYEN SZOMORÚ-(

2010. okt. 30. 12:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!