Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi most a 11. kerületben...

Mennyi most a 11. kerületben (BP) az egyszeri anyasági támogatás összege?

Figyelt kérdés
Nem az amit a kincstár ad, mert azt tudom, hogy 64 ezer, hanem amit az önkormányzat ad? És mióta kell 11 kerületi lakosnak lenni?
2010. okt. 31. 00:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Én júniusban szültem és akkor 85500ft volt.Azt nem tudom,hogy mióta kell itt lakni,de most már a kérvényre kell a védőnő aláírása és pecsétje is.
2010. okt. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hello, bocsi nem a kérdésre válaszolok, de kedves kérdező leírnád nekem, hogy ezt hol kell igényelni, én is a 11ben lakom.

nagyon köszi

2010. okt. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
jaj, de süket vagyok, az első válaszolótól kérdezném.
2010. okt. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál.
2010. okt. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kezdőlap » Születéskor » Anyasági támogatás: jogosultság és összege 2011-ben

Anyasági támogatás: jogosultság és összege 2011-ben


2011.06.18 Pintér Kathrin


Anyasági támogatásAz anyasági támogatás egyszeri családtámogatási ellátás, amelyet a Magyar Államkincstár biztosít a szülés után.


Mikor vagy jogosult az anyasági támogatásra?


Alaphelyzetben az a kismama jogosult rá, aki a terhessége alatt legalább 4 alkalommal részt vett terhesgondozáson és ezt a tényt orvosa igazolja. A szülés után kell egy igazolást kérned a szülészorvostól, amit be tudsz majd csatolni az igénylésed mellé.


Vannak azonban speciális esetek, amikor nem vettél részt négyszer terhesgondozáson, de mégis járhat neked az anyasági támogatás:


Koraszülött baba esetén csak 1 alkalomról szükséges igazolást kiállítani a támogatás igénybevételéhez.

Nem szükséges ilyen igazolás abban az esetben, ha az anyuka hitelt érdemlő módon bizonyítja, hogy a terhesség időtartama alatt minimum 5 hónapot összefüggően külföldön tartózkodott (például munkáltatói igazolással vagy repülőjeggyel)


A baba halála esetén is jogosult az anyasági támogatásra az édesanya, az édesanya halála esetén pedig az anyával egy háztartásban élt apának vagy a gyermek gondozójának.


Örökbefogadás vagy gyámság alá helyezés esetén abban az esetben jár az anyasági támogatás, ha a gyermek születését követő 180 napon belül jogerősen megtörtént az örökbefogadás illetve a gondozás alá helyezés. Az édesanyának nem jár anyasági támogatás abban az esetben, ha a szülők a gyermek megszületése előtt hozzájárultak örökbefogadásához vagy a megszületett gyermeket a gyámhatóság jogerős határozata alapján a családból kiemelték. Ha a gyermek születését követő 180 napon belül nyújtották be az igényt és az örökbefogadásról szóló nyilatkozatot visszavonták a szülők vagy a kisdedről újra az édesanya gondoskodik, akkor jár az anyasági támogatás.


Külföldi állampolgárságú kismama is igényelheti az anyasági támogatást, ha jogszerűen tartózkodik Magyarországon (például bevándorló vagy letelepedett).


Az anyasági támogatás összege 2011-ben


Az anyasági támogatás összege a gyermek születésének időpontjában érvényes öregségi nyugdíjminimum összegének 225%-a, ikergyermekek esetében 300%-a. Számokra fordítva anyasági támogatás összege 2011-ben 64.125 Ft egy gyermek esetén, ikergyermekek esetén gyermekenként 85.500 Ft (2 gyermekre 171.000 Ft, 3 gyermekre 256.500 Ft).

2011. júl. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!