Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudja vki hogy újpestieknek...

Tudja vki hogy újpestieknek mennyi támogatás jár az újszülött babákra, mert a kerületben született?

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 2008. áprilisában szültem, de sajna semmiféle támogatást nem kaptam az újpesti önkormányzattól... :-( Szerintem azóta nem változott ez a "szokás"... :-((((


17 hós kislány anyukája

2009. szept. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én idén áprilisban szültem, előtte felhívtam őket, konkrétan kiröhögtek a telefonban, amikor megkérdeztem.

ha van XI. kerületben ismerősöd és szülés előtt állsz, azonnal jelentkezz át hozzá, 85ezer forint megy a számládra, ha benyújtod a kérelmet szülés után.

2009. szept. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, keress valami budai ismerőst... Ott jó pénzeket adnak. A XII.ker-ben úgy tudom, 60ezer.

Nálunk Csepelen 20ezer.

2009. szept. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Az nem úgy megy, hogy csak fogom magam és átjelentkezek másik lakcímre és akkor dől a pénz!

Akkor mindenki a 11.kerületben lenne...

Ideinglenes lakcímet nem fogadnak el, csak állandót és 1 évnek el kell telnie a lakcím bejelentéstől. Addig oda hordod a gyerekedet védőnőhöz meg orvoshoz?? Mert csak oda viheted, akihez tartozol kerületileg (főleg a védőnő, mert az nem választható, aki megy hetente babát látogatni), akkor 1 év alatt jóval több pénzed elmegy, mint 80ezer, amit kapnál.

2009. szept. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Tényleg, 17:20, igazad van!

Eggyel előző válaszoló!

2009. szept. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kell eltelnie egy évnek Újbudán. Ha valakit érdekel a dolog, előbb tájékozódjon, ne a nagyonokos válaszolóknak higyjen elsősorban.


És nem kell az állandó lakcímedhez tartozó védőnőhöz járnod, mert lakhatsz máshol is ténylegesen, mint ami a bejelentett.

Én Újpesten voltam bejelentve, a pasim Csepelre. Zuglóban laktunk, a zuglói védőnőhöz jártam.

2009. szept. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Jó pénzért biztos járhatsz ahoz a védőnőhöz, akihez szeretnél, de az életben ez azért máshogy működik. Meg a bejelentés is tuti, hogy 1 évnek kell eltelnie (állandó lakcímen), aztán kapsz pénzt!!! Nem gondolod, hogy akkor fél Magyarország Újbudára lenne bejelentkezve a pénz miatt??? Mivel van ahol tényleg nem adnak semmit sem. De azért Újbuda önkormányzata biztos nem olyan hülye, hogy mindenkinek pénzt adjon, mert oda van ideinglenesen bejelentkezve a gyerek miatt...
2009. szept. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nyuszikám.

kérlek holnap hívd fel valamelyik telefonszámot:

Ormai Tünde 3723-498

Staudt Józsefné 372-3447


és kérdezd meg, kell-e, hogy elteljen egy év állandó (sehol nem írtam, hogy ideiglenesen) bejelentett lakcímen, vagy ha a szülés előtt egy nappal kapod meg a lakcímkártyád, akkor is megkapod-e a pénzt, amennyiben igényled.

utána pedig hívd fel bármelyik védőnői szolgálatot és kérdezd meg, hogy amennyiben nem a bejelentett lakcímeden laktok a gyerekeddel, hanem máshol, akkor hova kell járnod.


utána meg egy kicsit szégyelld el magad, amiért nagy pofával hülyeségeket állítasz és azt, aki segíteni akar, leszólod.


kedves kérdező. ha kétellkedsz, és van lehetőséged, mivel szülés előtt állsz és van ismerősöd, akihez be tudnál jelentkezni pár hónapra állandóra, kérlek hívd fel te is a fenti számot és kérdezz utána.

2009. szept. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a nyuszikád...

Először is:

A barátaim fél éve laknak Újbudán ideingelenesen és láss csodát nem kaptak semmit, mert nem állandóra vannak bejelentve...

másodszor:

A nő nemrég szült, de mindvégig "haza" kellett járni védőnőhöz Csepelre, mert ODA TARTOZIK...

Neki nem lehetett érdekes módon oda járni, akkor hogy is van ez??

2009. dec. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!