Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes kismama vagyok....

32 hetes kismama vagyok. Munkanélülin vagyok 6 hónapja. Mielőt munkanélküli lettem 5 évig dolgztam. Nekem jár a GYED vagy GYES? Egyedülálló anyaként fogom nevelni a babámat.

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 22:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%

OFF: hogyan lettél munkanélküli, ha már terhes voltál?

Kirúgtak, vagy megszűnt a munkahelyed?

2010. nov. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Kapsz munkanélküli segélyt ?

Mert ha igen, akkor a munkanélküliről elmehetsz gyedre!

A lényeg, hogy mikor szülsz, akkor még járnom a munkanélküli segély! Ha hamarabb lejárna, szüneteltesd, és szülés előtt 1 hónappal megint igényeld meg, hogy mikor szülsz járnom a munkanélküli segély, így onnét el tudsz menni gyedre!

A munkanélkülibe menj be, és ott kiokítanak, kitalálnak neked valamit hogy járnom a gyed!

2010. nov. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ahogy a második válaszoló írta, ha álláskeresési támogatásban részesülsz, akkor biztosított vagy, jár a gyed és a tgyás is, de csak akkor, ha IGÉNYLÉSKOR is álláskeresésit kapsz!

Vagyis nem elég, ha tgyásig kitart, pár napot hagyj meg a gyed előttre is, és úgy igényeld, így minden járni fog.

2010. nov. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Megszünt a munkahelyem így lettem munkanélküli.


Az álláskesesési járadék még e hó 30-áig jár.Én Január 3-ra vagyok kiírva szülni.Nekem nem szóltak,hogy szüneteltessem a munkanélkülimet,mert csak úgy leszek jogosult mindenre.Csak annyit mondtak,hogy keressem fel azt a hölgyet,aki ezekkel az gyekkel foglalkozik,és ő megmondja mi a teendő.

2010. nov. 2. 08:42
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha maradsz munkanélkülin, és nem szünetelteted, akkor csak tgyás fog neked járni, gyed nem. Vagyis gyest kapsz majd, ami nem túl jó, mert kevés. Az is elég, ha pár napot hagysz meg a gyed előtt, mert gyedet csak akkor igényelhetsz, ha biztosított vagy. És ha nincs munkaviszony, és nem részesülsz álláskeresési támogatásban, akkor legfeljebb méltányossági alapon járhat a gyed, de az meg bizonytalan, hogy kapod vagy sem.
2010. nov. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ma beszéltem a hölgyel ai itt nálunk foglakozik az ilyen ügyekkel.Azt mondta,hogy mivel csak az álláskeresési járadékom jár le most hónap végén,és utána még 3 hónapig jár a 29000ft a munkanélküliközpontból,ezért bizosított maradok és jár a JED/JES is,szóval jogosult vagyok mindenre.Csak az az egész lényege,hogy legyen a TB fizetve.Nekem meg olyan nem volt,hogy ne fizettem volna.

Köszi a váaszokat.:)Sokat segítetek.

2010. nov. 2. 13:53
 7/16 A kérdező kommentje:
Mert most magyarázta el,hogy a munkanélküli segély 2 részre oszlik.Az első 6 hónapban kapsz magasabb összeget,utána csak a 29000ft-ot 3 hónapig.Szóval nekem így nrem jár le a munkanélkülim,csak úgye elösször munkanélkülijáradék utána meg más néven fut.A lényeg az,hogy biztosított maradok,úgy fogok szülni majd.És így jogosult vagyok mindenre.Na azért írtam le mégegyszer,mert egy-egy infó lemaradt.:)
2010. nov. 2. 13:58
 8/16 anonim ***** válasza:
A GYES az alanyi jogon jár!
2010. nov. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
én álláskeresésiről mentem szülni, mégse jár semmi csak a gyes. Félreinformáltak?
2010. nov. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én nem tudom kit informáltak félre,csak annyit tudok,hogy nekem azt mondták,hogy mind a kettőre jogosult vagyok.

Remélem nem informált a hölgy félre a munkaügyi központban.De nem hiszem,hiszen ez a dolga.

2010. nov. 26. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!