Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha munkanélküli ellátásban...

Ha munkanélküli ellátásban részesülök a szülés napján akkor jogosult vagyok a Tgys-re és a Gyed-re?

Figyelt kérdés
Szeptember végén lejár a szerződésem.De csak decemberben fogok szülni.Addig munkanélkülin leszek.Jár így valami,vagy már csak a gyes?
2011. júl. 24. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ellátásod kitart a szülés napjáig akkor kaphatsz tgyást illetve gyedet is. a lényeg az, hogy a szülés várható időpontja előtt ne igényelj tgyást, mert akkor csak az jár gyed nem. Szülés után a szülés napjától kell tgyást igényelni, úgy hogy a munkanélküli ellátásod nem megszünteted hanem csak szünetelteted. Amikor lejár a tgyás akkor nem szabad rögtön gyedet igényelni, hanem először újra nyilvántartásba kell magad vetetni a munkaügyön és csak utána gyedet igényelni. Egy kicsit bonyolult és kacifántos az intézése, de remélhetőleg a munkaügy is tisztában van a szükséges lépésekkel és tudnak segíteni az ügyintézésben.
2011. júl. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kíváncsicska ***** válasza:
Akkor járnak ezek a dolgok, ha nem volt megszakítva a biztosításod 29 napig.Tehát ha munkanélkülin vagy ami nem jár le akkor igen.Bár az összeg nem lesz túl sok de jár.Ennek én is most néztem utána.De ha bemész a TB-be akkor ott pontos felvilágosítást is tudnak adni még arra vonatkozóan is, hogy mennyi lesz az az összeg ami megjár neked.Az igénylés sorrendjét nem ismerem, nem tudom mert még nem jártam utána mit mikor kell megigényelni
2011. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!