Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet napozni? 21h km vagyok...

Lehet napozni? 21h km vagyok és szívesen napoznék. Lehet ilyenkor? Ha igen mire kell nagyon figyelni? Tényleg a strandolás tilos?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz, hogy a hasadat ne nagyon süttesd a nagy melegben, mert felmelegszik a magzatviz. Strandolás nem tilos.
2011. máj. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia, arra kell vigyáznod, hogy ne melegedjen túl a pocakod (és te se), és ki ne száradj, úgyhogy csak módjával! (A túlmelegedés - akár tartós láz, akár hosszantartó forró fürdő, napozás - fejlődési rendellenességhez vezethet, bár ez sztem a korábbi hetekben még veszélyesebb) Árnyékban is lehet napozni, bár nem leszel olyan csokibarna, de ilyenkor fontosabb a baba egészsége.

A strandolást azért nem ajánlják, mert ilyenkor bizony nagyon könnyen össze lehet szedni bármit, egy fertőzésnek pedig koraszülés, vetélés lehet a szövődménye! Ebből a szempontból a természetes vizek kevésbé rizikósak, viszont egyelőre még nagyon HIDEEEG mindegyik. (Én pl simán úsztam minden nap az Adrián 3 hónapos terhesen). Kérd ki a nőgyógyászod véleményét, és fogadj szót neki!!!

2011. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szigoruan be kell tartanod a 11tol 4 ig szolo tilalmat...a pigmentjeid amugy is maskepp mukodnek terhesseg alatt es nagyon rosszat tesz a borodnek arrol nem is beszelve hogy artalmas lehet a babara nezve a gatyarohaszto meleg ahogy azt az elottem valaszolok irtak
2011. máj. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sok terhes kismamának napozás nélkül is tele lesz barna foltokkal az arca. Szülés után elmúlik, de elég sokára :(

Ha ki is mész a napra, kend be magadat százmillió faktorral.

2011. máj. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 alaszka ***** válasza:
Én is babát várok, és erről azt olvastam, hogy a hasat mindig jó eltakarni valamivel, hogy ne érje a tűző nap, egyébként meg szerintem néha azért egy-egy fél órát jó is ilyenkor napozni a D-vitamin miatt, de tényleg kijöhetnek ilyenkor jobban a szeplők, kiütések a naptól. Szóval csak módjával. Én strandon nem fürdenék az biztos, a természetes víz, meg a felfázás miatt veszélyes. Mi úgy mentünk strandra az előző babánál, hogy én csak a zuhanyt használtam, medencébe nem mentem, max. a lábamat lógattam bele.
2011. máj. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én kora este szerettem kifeküdni úgy, hogy a hasamat is süsse kicsit a nap. De tényleg csak akkor, mikor már csak kicsit melegít, és kellemes.
2011. máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30 hetes terhesen nyaraltam a balcsinál. persze fokozottan vigyáztam a napra, kenegettem magamat, igyekeztem árnyékban lenni, a napernyő mindig mellettem volt...ettől függetlenül szép barna lettem :) és ahányszor vízbe mentem a kis manóm kinyomta magát azaz az oldalmat....most is szereti a vizet, 9 hónapos már :)
2011. máj. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. máj. 20. 09:53
 9/10 anonim ***** válasza:
33hetes vagyok és szoktam napozni,nem árnyékban és nem is 15 percet.annyi,hogy a hasamat 1-2 fehér törülközőbe betekerem és mindig nézegetem,hogy nem meleg e,és nem hogy meleg még hideg is attól,h jól betekerem.semmi baj nem lesz,csak a hasad takargasd jól be.
2011. máj. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokat napoztam már idén, mert napelemes vagyok (bele is halnék, ha nem mehetnék napra). Arra vigyázok, ne melegedjen túl a hasam. És sok folyadékot iszom. Szerencsére sem foltos, sem szeplős nem lettem, viszont az annyira vicces, hogy a köldököm belseje barnább, mint a hasam :))))

Persze, ha érzem, hogy sok, akkor bemegyek, de van, amikor csak vízzel hűtöm a hasam, vagy letakarom. Mértékkel mindent lehet. Viszont hiába engedte meg a doki, nem mentem be a vízbe, féltem a fertőzéstől.Tengerbe belemennék, ha nem nagyon hideg.

2011. máj. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!