Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért baj vagy miért csinálnak...

Miért baj vagy miért csinálnak ellenőrző vérvétel a 0 (RH) negatív vér csoportú anyáknál? MI lehet ennek a hatása a picire?

Figyelt kérdés
2009. jan. 8. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
mert a pozitív vércsoport jóval gyakoribb s ha baba pozitív akkor h van e összeférhetetlenség..ha igen te szülés után közvtlen kapsz egy szurit.., h köv terhességénél ne legye gond
2009. jan. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ez nem árt a babának,szóval lehet hogy hülyeséget kérdezek,de nem lesz neki ebből eredendően valamilyen fejlődési rendellenessége?
2009. jan. 8. 21:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Első terhességnél nincs különösebb gond de ha nem kapsz szurit szüléskor (vagy ne adj Isten vetéléskor) és a következő babád pozitív lesz (mert ez a gyakoribb) akkor ellenanyagot termel majd a szervezeted ellene.

Emiatt majd lehet vetélés vagy fejlődési rendellenességek, vakság ilyesmi.

Egyébként meg figyelemmel fogják kísérni a mostani terhességed alatt is,h. hogy alakulnak a dolgok de ne izgulj most még nem lesz gond ezzel!

2009. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azért egy kicsit megnyugodtam.Holnap töltöm a 33-ik hetet,és nekem csak most szólt a védőnő,hogy a 35-ik héten lesz egy ellenőrző vérvizsgálat.És kicsit megíjedtem.
2009. jan. 8. 21:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia

Tényleg ne aggódj én kéthavonta járok ellenanyag szűrésre

Ha netán a szervezeted elkezdi termelni akkor sincs nagy baj hiszen van rá megoldás azért is szokták ezt figyelni

2009. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem úgy alakult, hogy születésemkor pozítiv vércsoportunak állapítottak meg, így teljesen nyugodt voltam. Aztán valahogy a 35-ik hétig nem sikerült vércsoport vizsgálatot végezniük a kórházban, mert kétszer is voltam, és elkeverték. Aztán egyszer csak kiderült, hogy negatív a vércsoportom. A babám egészségesen született meg, vettek tőle vért, meg tőlem is, kiderült hogy ő pozítiv, így én kaptam ellenanyagot, és kész. Ne aggódj, nem lesz semmi baja a babádnak. Minden jót!
2009. jan. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Butaság,amit a 2.válaszoló írt!!!

Én is RH-negatív vagyok!2 havonta vérvétellel ellenőrzik,h a vér nem termel-e ellenanyagot.

Ha ne adj'Isten mégis,a baba attól még nem fog SE MEGVAKULNI,és SEMMIFÉLE fejlődési rendellenessége nem lesz.

A legnagyobb baj ami történhet,h jobban besárgúl születés után vagy pedig születés után egyből vérátömlesztést kap.

Ami természetesen nem egy jó dolog,de ahhoz képest amit a hölgy irt-vakság,fejl.rendell.ség- annál ezerszer jobb.

Úgyh nyugodj meg nem lesz semmi gond!

2009. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó választ.Így most már tisztán látok.most már tudom mire számítsak.Köszönöm!!
2009. jan. 9. 21:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak még az utolsó válaszolónak írnék ha már le lettem butázva (??)...az első terhességnél nem is lesz semmi gond de ugyanezt mondtam én is.

Viszont ha nem adnának AntiD-t majd szülés után akkor bizony a következő babák egyre betegebbek lesznek és fejlődési rendellenességeik lehetnek.

Remélem így akkor számodra is érthető amit írtam.:-/ Sztem mások értették, de mindegy nem vagyunk egyformák.

2009. jan. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!