Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyed ügyben segítséget kérnék!?

Gyed ügyben segítséget kérnék!?

Figyelt kérdés

Ma derült ki,hogy pozitív lett a tesztem babát várok!:-)))

Ennek nagyon örülök csak annak nem,hogy egy boltban dolgozom ahol elég megterhelő fizikai munka is van.Egy a problémám,hogy eljöjjek e a munkahelyről vagy ne,hogy jelenleg munkanélkülin vagyok és a napokban jelentenének be.Azt nem tudom,hogy hogy van a gyed?Mennyi idő szükséges hozzá?Valaki tudna segíteni ebben?Remélem nem túl zavaros ahogy leírtam de ideges vagyok mert nagyon féltem a kis picikémet mert annyit vártunk már rá nem akarom,hogy valami baj legyen!


2010. nov. 8. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:

1éves munkaviszony kell, a szülés előtt, ami neked már nem lesz meg.

Én így tudom de javítsatok ki ha tévednék.

2010. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A gyed (és előtte a tgyás) feltétele, hogy az igénylést megelőző (!) kettő naptári évben legalább 365 biztosítotti napod legyen és az igényléskor legyen munkahelyed (vagy álláskeresési járadékban részesüljél).

Azt nem írtad, hogy a "munkanélküli"-d micsoda: álláskeresési járadék vagy segély, meddig tartana, ha most nem helyezkednél el. Mert ha lejár és több, mint 42 nappal rá szülsz, akkor csak gyes jár.

2010. nov. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most butának érzem magam nem gondoltam volna,hogy ez így lesz mikor babás leszek!Mi a különbség a járadék és a segély között?A munkanélküli időszakot bele számolják a napokba?Én úgy tudom,hogy nem számolják bele!Amúgy január 15-ig kaptam meg a munkanélkülit.Szóval ha most bejelentenek akkor is késő lenne,hogy kapjam a gyedet?
2010. nov. 8. 11:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne érezd magad butának :)

Járadékot akkor kapsz, ha előtte lévő négy évben volt legalább 365 biztosítotti napod. Ez beleszámít a gyedbe.

A segély akkor van, ha legalább 200 napod volt. Erről megoszlanak a vélemények (még oep-esek között is), hogy most ezt beleszámolják vagy sem. Én már találkoztam itt régebben olyan anyukával akinek beleszámolták és olyannal is akinek nem.

2010. nov. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos igen:(
2010. nov. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha álláskeresési támogatásban részesülsz, akkor azalatt az idő alatt biztosított vagy, a napok beleszámítanak a szükséges 365 napba.

Mivel a kicsi kb. 6 hetes lehet, még jó esetben 34 heted van, ami alatt gyűjtögetheted a napokat.

Mivel álláskeresési maximum 270 napra jár, így ha szülés előtt legfeljebb 28 nappal tgyásra mégy, és addig fennáll a munkaviszony, akkor még simán meglehet a szükséges idő. És még a gyed is járni fog, ha a munkaviszony a tgyás alatt szűnik meg.

Írd meg mikortól vagy álláskeresésin, és mikorra várod a kicsit, kiszámolom szívesen, hogy meglesz-e.

2010. nov. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!