Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » December 17-én megyek Down-kór...

December 17-én megyek Down-kór UH-ra. Ha jó az UH eredményem, akkor is érdemes lehet az integrált teszt elvégzése?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 13:50
 1/6 A kérdező kommentje:
2. terhességem, 27 éves vagyok.
2010. nov. 8. 13:51
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy a kombinált teszt.

De, csak akkor ,hogy ha gond van....

2010. nov. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mindenképp érdemes, mert a 12. heti Down kór csak a tarkóredőt és az orrcsontot nézi. vannak egyéb jellegzetességek is a Down-os babáknál és ez lehet, hogy csak a 18-20 heti uh-n derül ki, vagy még akkor sem. így legalább a kezedben lesz a teszt eredménye is, ami legalább megerősít majd a - bízunk benne - jó eredményben.
2010. nov. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

akkor erősít meg, ha mondjuk kijön az 1:50000-hez vagy 1:14000hez

ha ott is határértéket kapsz, előfordulhat, hogy amniora fognak tanácsolni a genetikusok

2010. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

előfordulhat, de ha pl. nem akarja megtartani a babát, akkor jobb biztosra tudnia.

én magamból indultam ki, nekem nagyon megnyugtató volt a szörnyen alacsony afp-m mellett az 1:21000-es érték a kombinált tesztnél. semmibe nem kerül, vannak helyek, ahol ingyenesen elvégzik, csak utána kell járni.

viszont ha nem csináltatja meg, ne adj Isten neki is kijön egy rossz afp, akkor utólag nem tudnak kombináltat csinálni, csak az uh-ra lehet hagyatkozni, esetleg a magzatvíz mintavételre, ami viszont nem veszélytelen.

2010. nov. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

vagy a négyes teszt van még

de ezek statok, a személyes legmegbízhatóbb módszer, az amnio, csak az kockázatos

2010. nov. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!