Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megkaptam a kombinált teszt...

Beike20 kérdése:

Megkaptam a kombinált teszt eredményem és pozitív lett ami azt jelenti hogy 1:25 ez elég siralmas. Aki ilyen cipőben van volt írna bátoritó szavakat?

Figyelt kérdés
Pedig csak 20 éves vagyok és nem dohányzom de viszont van egy kis tulsúlyom. Nagyon megvagyok ijedve! Jövőhetén megyek genetikushoz és azt mondta a nő dokim hogy el kell menjek magzatvíz vételre is eléggé elvagyok keseredve!remélem nem beteg a babám mert a családba sincs senki aki down-kóros!
2011. ápr. 9. 16:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/106 anonim ***** válasza:
100%

Bár velem nem volt ilyen,de nyugodj meg!!!

Tudom,hogy nem könnyű,de majd a magzatvíz vétel

után már világosabban látsz!

Addig pedig próbáld elterelni a figyelmedet!

Az uhu-n nem láttak semmi eltérést igaz?

2011. ápr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/106 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nem mindig függ össze a korral,életmóddal,testsúllyal.Sajnos bárkinek lehet beteg babája.Ne félj inkább addig derüljön ki amig lehet mit tenni.Azt azért ne felejtsd el,hogy a kombinált teszt csak egy valószinűség számitás...Sokszor ilyen eredmény mellett is teljesen egészséges a baba.Csináld végig a tortúrát és gondolkodj pozitivan.Tudom,hogy nehéz..

Sok kitartás és egészséges babát kivánok neked:)

2011. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/106 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én is hasonló cipőben járok,csak nekem 1:80-hoz lett az eredmény.Nekem már kedden megcsinálják a magzatvíz mintavételt.Én is nagyon megijedtem amikor kiderült az eredmény,de most már egy kicsit pozitívabban látom a dolgokat.Kedden voltam uh-on ott azt mondták,hogy nem látnak semmi arra utaló dolgot,hogy esetleg beteg lenne a baba,de ettől függetlenül el kell végezni a vizsgálatot.

Azt javasolom,hogy nyugodj meg te is,hidd el nem lesz semmi baj!!!!

Amúgy nekem sincs a családban down kóros,sőt van egy egészséges fiam.

Fel a fejjel és tényleg nyugodj meg.

2011. ápr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/106 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat! Az ultrahangon nem láttak semmit minden rendben volt és még a kis orrcsontja is látszodott ami jó jel és a méretei is rendben vannak De ez az eredmény ez rettentően megijeszt!Már alig várom hogy mehessek genetikai uh-ra!Utolsó válaszoló megirod mi volt???Te hogy tudtál egy kicsit megnyugodni??mennyi idős terhes vagy??
2011. ápr. 9. 16:37
 5/106 anonim ***** válasza:
100%
24 éves voltam,az első babámat vártam és nem pozitív lett az eredmény csak határértéken volt,mint az összes többi eredményem.20 hetesen csinálták az amniót.4 hét volt az eredmény :( Azóta már 2 éves és egészséges,tündéri kisfiam van.Most várom a másodikat.Ismét szar eredmények lettek.A héten megcsinálták a chorinbiopsziát,3 hét az eredmény.Át tudom érezni a helyzeted és bárki,bármit mondd szerintem nem lehet megnyugodni addig amíg meg nem tudod az eredményt..én sem dohányoztam,semmi más káros szenvedély.és mégis minden rossz lett.pozitívan állj hozzá!!Ne add fel!!Végig kell csinálni.Hány hetes vagy és hova fogsz menni genetikára?
2011. ápr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/106 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, még így is 24x nagyobb esélyed van egészséges babát szülni, mint beteget! Nem lesz semmi baj!
2011. ápr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/106 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1:35-höz jött ki. Borzasztó volt az a 1,5 hónap, amíg kiderült a magzatvízvétel eredménye. Nekünk szerencsénk volt, nem down kóros a baba.

Én mindennap imádkoztam a JóIstenhez, hogy ne legyen beteg. Teljesen belebetegedtem a gondolatba is, hogy beteg.

Reménykedj és bizakodjál, mást nem tehetsz.

Imádkozom értetek!!!!!

Majd megírod, hogy mi lett?

2011. ápr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/106 anonim ***** válasza:

Hát megnyugodni nem volt könnyű!Először is jól kisírtam magam és megbeszéltem a férjemmel mindent,mi lesz akkor hogy ha beteg a baba stb.A neten találtunk egy fórumot-a nevét sajnos nem tudom-ahol hasonló cipőben járó kismamák osztották meg a tapasztalataikat.Ott volt egy anyuka,akinek hasonlóan rossz lett az eredménye.mint a tiéd.Ő is végig csinálta az ilyenkor szokásos vizsgálatokat és kiderült,hogy nincs semmi baj,teljesen egészséges a babája.Amikor ezt elolvastuk,akkor egy kicsit megnyugodtunk és innentől kezdve pozitívabban állok a dolgokhoz.

Ja és a leleteimmel elmentem egy másik dokihoz is és szerinte ez egy egészséges terhesség,csak valószínűleg a babának a tarkóredő mérete nyomta el ennyire negatív arányba az egészet.(2,7 mm)

Amúgy most töltöm a 16.hetet,szóval még nagyon időben vagyok.

Először el kell menni genetikai tanácsadásra-nekem a védőnő kért időpontot-és ott elmondanak mindent.És neked kell eldönteni,hogy kéred-e a vizsgálatot vagy sem.Én kedden voltam,akkor csináltak uh-ot,ott mindent rendben találtak és utána mentem a tanácsadóba és jövő7 kedden már csinálják is.Az eredmény kb. 3 hét múlva lesz meg-ez idegörlő várakozás lesz.

Remélem tudtam segíteni,ha még van kérdésed,írj nyugodtan.

2011. ápr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/106 A kérdező kommentje:
Szia utolsó persze megirom és nagyon köszönöm hogy imádkozol értünk!Én most vagyok 15 hetes de még hetek kérdése mire tudok valamit rettegek de érzem és tudom hogy nincs baj csak rettentő ez a szám és tudom hogy én a 24-ben vagyok bent
2011. ápr. 9. 17:19
 10/106 A kérdező kommentje:
Pécsre fogok menni genetikaira
2011. ápr. 9. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!