Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha én Szlovákiában élek,de...

Ha én Szlovákiában élek,de Magyarországon dolgozom,tehát van Taj-kártyám,de viszont Szlovákiában járok nöiorvoshoz,akkor én elmehetek beutaló nélkül is genetikai vizsgálatra pl.Györbe,csak saját érdekben?

Figyelt kérdés
Vagy mindenképp kell a beutalo?Szlovák orvosét nem fogadják el igaz?És ha saját költségre mennék mennyi a tarifa?
2009. jan. 11. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Beutaló kell nekünk is, anélkül szóba sem állnak az emberrel egy szakrendelésen sem. Szerintem próbálj telefonon érdeklődni, a fizetős betegnek ált.mindenütt örülnek. Szlovákiában nincs genetika?

Én Pesten voltamk ötelező jelleggel, mert elküldtek alacsony AFP miatt, de nem sokra mentem vele. Futószalagon ment.

2009. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Több fajta genetikai vizsgálat van, nem tudom pontosan, mire gondolsz, de ha magánrendelésre mész, mindegy mire, nem kell hozzá beutaló.

Én a 18. héten genetikai ultrahangvizsgálaton voltam 14000 forintért az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központban.

Kérhetsz vérvizsgálatot is, amely genetikai betegségekre szűr, szintén 15000 forint körüli áron. És van genetikai tanácsadás is, az nem tudom, hogy pénzbe kerül-e, illetve mennyibe.

Beutalót egyébként tényleg csak magyarországi orvostól kérhetsz.

2009. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De van nálunk is,csak én szivesebben mennék Magyarországra,mert itt csak szlovákul állnak veled szoba,és ha már egyszer elmegyek,akkor magyarul mondják,ugy én is jobban tudok kérdezni.
2009. jan. 11. 12:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. jan. 11. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia,én is Szlovákiaban lakom, nálam az a helyzet, h. a doki szlovak, de a noverke magyar. perxe azert en is jobban orulnek ha Magyarorxago laknek, de xerencsere a falunkba sok a magyar.Honnan vagy? KN?
2009. jan. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!