Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy néha kifejezett...

Normális, hogy néha kifejezetten fáj a baba mozgása?

Figyelt kérdés
31 hetes kismama vagyok, a baba fejvégű fekvésben van/volt, de szerintem most valamerre elmozdulhatott, mert borzasztóan nyomja fel mindig a hasfalamat, és nagyon kellemetlen egynéhány mozdulata. Mintha szét akarná feszíteni a pocakomat! Meg szinte egész nap érzem a mozgását, szinte szünet nélkül... Érdekelne, hogy volt-e valakinek hasonló, és van-e tippetek, hogy ez mitől lehet.
2010. nov. 20. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, normális. Nekem annyit böködte egy ponton a hasamat a könyökével, hogy egy idő után már akkor is fájt ott, ha nem is mozgott. :)
2010. nov. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kisnita ***** válasza:

Hát ez már a terhesség vége, nekem is ilyen volt és a barátnőim azt mondták neki is. Szóval ez ilyen. Kellemetlen nagyon, tudom. Nekem is sokszor fájt ahogy fordult meg olyanokat rúgott néha, hogy csillagokat láttam, hullámzott a hasam:D

Azt mondják a legvégén már alig-alig mozog a baba. Hát nálam nem így volt... még a vajúdás alatt is fészkelődött pedig fejvégű volt már régóta.

Ilyenkor már nem nagyon van helyük odabent ezért sokkal jobban érzed ha mozog. Nem lehetetlen, hogy megfordult és most harántban van vagy farvégű, és azért érzed most intenzívebbnek a mozgást. Nem tudom... Az egyik barátnőmnek a 24. héten fordult be farvégűből fejvégűbe a kislánya. Úgyhogy még az utolsó pillanatban is pozíciót válhatnak, bár nem tudom hogy van helyük erre...

2010. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kisnita ***** válasza:
34. hetet akartam írni, bocsi
2010. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam. Olyan rossz érzés, mert el sem tudom képzelni, hogy mi lehet vele ott benn, és hogy miért bökdös ennyire erősen. De kíváncsi lennék most, hogy milyen fekvésben van!

Köszönöm Nektek a válaszokat!!!

2010. nov. 20. 12:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Normális, de azért nem árt, ha megemlíted, amikor legközelebb mész az orvosodhoz.Ez lehet annak a jele is, hogy kevesebb a magzatvíz.Az sem akkora gond, mert a terhesség vége felé normálisan is csökken.De jobb megnézetni magad egy ultrahanggal, mert a kevesebb magzatvíz okozhat ilyet.Nekem is kevesebb volt kb. a 38. héttől, azt tanácsolták a kismamák , hogy igyak többet.Akkor rengeteg vizet ittam, és rendeződött is.Egészséges a baba, nem kell aggódnod!
2010. nov. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát remélem, nincs ezzel baj. Egy hete nézték, akkor normál mennyiségű volt. Az az érdekes az egészben, hogy szinte az egyik napról a másikra változott meg ez az érzés: egyik nap még alig éreztem, másnap pedig már teljesen nekifeszült a hasfalamnak, érzem, ahogy húzza a kis végtagjait ide-oda,és súrolják a pocakomat belülről. Nagyon furcsa!
2010. nov. 21. 11:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, én néha üvölteni tudtam volna, olyan fájó pontokat rúgott a fiam. 3 terhességemből egy volt nagyon "fájdalmas", valószínűleg a többiek másképp helyezkedtek.
2010. dec. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!