Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba várók, kismamák! Nem...

Baba várók, kismamák! Nem aggódtok a H1N1 miatt? Beadatjátok magatoknak a védőoltást majd? Kifejezetten a veszélyeztetettek közé tartozunk.

Figyelt kérdés
2009. aug. 26. 14:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
69%
Eszemben sincs ezen aggódni. Influenza eddig is volt, és ezután is lesz. Ez sem más, kezeltetni kell, ha elkapom, és akkor nem lesz baj. Ez megint a bolhából elefánt esete szerintem.
2009. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem kimondottan. Úgy tudom, hogy ha az anya elkapja a pocaklakója megáll a fejlődésben. Szóval nem véletlenül vagyunk veszélyeztetettek. :(
2009. aug. 26. 14:26
 3/28 anonim ***** válasza:
67%
ez csak megint profitorientált cirkusz, félelemkeltés a köbön. terhesen semmiképp sem fecskendeztetnék a testembe legyengített h1n1-et, mert ugye az oltóanyag (mint minden más is) abból áll....
2009. aug. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
2009. aug. 26. 14:31
 5/28 anonim ***** válasza:
77%
igen-igen, nagyon tájékozottak vagyunk ahhoz képest hogy csak nagyon rövid ideje diagnosztizálták a betegséget, már vírusoknál több év és klinikai vizsgálatok állnak az ilyen cikkek hátterében. Minden vírusfertőzés komolyan veszélyezteti a magzat fejlődését, de minden vírus ellen nem lehet beoltatni magunkat. Én nem hiszem hogy veszélyesebb lenne mint bármely más vírus, ráadásul a cikknek hasraütés szaga van, kizárt dolog hogy komoly vizsgálati eredményekkel lehetne igazolni, amúgy ez is a második mondat: terheseken nem igazolt...
2009. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
77%

Én megkérdeztem az orvosomat (nőgyógyász), hogy Ő mit gondol erről, adassam be vagy nem.

Egyértelműen és gondolkodás nélkül rávágta, hogy meg ne próbáljam, mert többet ártanék vele a babának, mint ha esetleg elkapnám.

A másik pedig az, hogy szerinte is fel van fújva ez az egész, nem fenyeget olyan nagy veszély bennünket, mint ahogyan azt állítják, úgyhogy én biztosan nem fogom beadatni, inkább sűrűn mosok kezet, és nem nyúlkálok a számba, szemembe...koszos kézzel.

2009. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
58%
Én a körzeti dokimat kérdeztem ezzel kapcsolatban. Szerinte csak a médiának köszönhető ez az egész felhajtás, hiszen eddig is voltak, s lesznek vírusok, mégsem volt állandóan tele vele a sajtó.Illetve főleg azokra az emberekre lehet veszélyes, akiknek nagyon le van gyengülve az immunrendszerük. 18km
2009. aug. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
74%

Úgy látom, hogy én vagyok az első, aki itt parázik. Én komolyan félek tőle.

Hozzáteszem, hogy London kellős közepén lakunk, a körzetben az elmúlt két hétben nagyon sok megbetegedést regisztráltak, ráadásul az elmúlt egy hétben a férjem két munkatársánál diagnosztizálták, valamint a szomszédunknál. A múlt héten úgy alakult, hogy a férjem bokaficamja miatt a kórház sürgősségijének a várójában ültünk egy fél délután kb 50 ember + járókelők között. Nem annyira éreztem viccesnek, amikor jobbról, balról tüsszentgettek.

Szóval én úgy érzem, hogy speciel ezen a környéken nem csak a média fújja fel, tényleg sok a megbetegedés.

A védőoltáson még van időm gondolkodni, mert először augusztus végére ígérték, most már szeptember végéről van szó, de nem tartom kizártnak, hogy beadatom.

Nekem van egy egy év alatti gyermekem, én jelenleg a 15. hétben járó kismama vagyok, a férjem a beteg kollégáival végigdolgozta az egy hetes lappangási időszakot, mert ugye ők sem tudtak róla, hogy betegek, már csak akkor nem mentek be dolgozni, amikor nem bírtak a láztól.

Én egész hétvégén hánytam, és azóta folyik az orrom, fáj a torkom, szétrobban a fejem, de lázas nem vagyok.

Most őszintén, szerintetek van okom félni?

2009. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem Te vagy az egyedüli! Hiszen emiatt tettem fel a kérdést! Kitartást Nektek és egészséget! Jó lenne tudni arról is, hogy azok a kismamák, akik beadatták maguknak az oltást lett-e esetleg valami problémájuk. Erről tud valaki???
2009. aug. 26. 23:03
 10/28 anonim ***** válasza:
72%

17.hétben járó kismami vagyok, épp tegnap voltam az orvosomnál. Én is pont erre kérdeztem rá tőle. Ő is azt tanácsolta (amit én is gondoltam erről az egészről előtte laikusként, csak szerettem volna kikérni a tanácsát), ne adassam be, mert pont azt szajkózzák minden médiában, hogy kismamákon nem próbálták ki (ki lenne olyan felelőtlen, hogy egy kísérleti stádiumban lévő oltóanyaggal beoltassa magát terhesen), ebből kifolyólag azért senki nem fogja a felelősséget vállalni, ha baja esik a magzatnak ettől. Eleve semmilyen gyógyszerekkel nem kísérleteznek kismamákon, ezért is van még a legegyszerűbb gyógyszerekre is ráírva: terheseknek nem ajánlott. Lehet éppen semmi rosszat nem okozna az adott gyógyszer a magzat fejlődésében, de ki merné ezt kijelenteni, inkább ezzel levédik magukat, hogy ne vedd be...

Szóval eszemben sincs beadatni, ha arra kerülne a sor.

2009. aug. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!