Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Autót vezető kismamák, érdemes...

Autót vezető kismamák, érdemes biztonsági övterelőt venni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 7 hónapos, bár már nagy a pocakom, de még nem kényelmetlen a vezetés a sima övvel. Igaz, néha ösztönösen igazítom lent az övet, de nem szorít meg semmi ilyesmi. Vagy inkább nem is a kényelem, hanem a biztonság miatt érdemes venni olyan övet?
2010. nov. 22. 07:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én még mindig napi szinten vezetek. Nekem az övterelő önmagában nagyon kényelmetlen, mert a mellemnél is fojtogatott az öv, nemcsak a pocimnál. Ezért én övterelővel együtt rakok egy ruhacsipeszt az öv elejére, így egy kicsit bővebbre hagyom a mellemnél keresztbe menő övrészt, majd csipesszel rögzítem a tetején, hogy ne menjen vissza. Nekem ez a kényelmes. Erősebb fékezésénél pedig az öv feszülésével lepattan a csipesz is, így nem balesetveszélyes.


39 hkm

2010. nov. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vezettem, csak utas voltam, de én nagyon szerettem. Kényelmes is és biztonságosabb, mint a hagyományos. Viszont egyet javasolnék, ha valóban a biztonság és nem a kényelem a lényeg, akkor ne vegyél házilag készített (tesz-veszen, vaterán szoktam látni) övterelőt, csak BeSafet. Használtan is jó, nem lehet elkoptatni.
2010. nov. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

És hol lehet ilyet kapni? Brendon?

Nem szoktam teszveszelni, gondoltam, bemegyek egy Brendonba és megveszem.

2010. nov. 22. 08:23
 4/20 anonim ***** válasza:
Én is napi szinten vezettem, de engem nem zavart a biztonsági öv. Volt mikor én is igazgattam, de nem azért mert kényelmetlen volt. Persze ha hosszú útra mentünk volna lehet hogy beszerzek egyet, de így szerintem felesleges. Nekem legalább is az lett volna
2010. nov. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Brendonban biztos van, de más bababoltokban is lehet kapni szerintem (Elefániban szoktam látni).

Sajnos nem tudom hol, de valamelyik babaáruházban kölcsönözni is lehet és később a letéti díjat levásárolhatod.

2010. nov. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem szeretni kell az övterelőt, hanem használni. Én a balesetünk óta azt mondom, hogy kötelezővé tenném. A mi babánkat megmentette!!!
2010. nov. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: a baleset nem hosszú úton történt, hanem a városunkon belül.
2010. nov. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is a biztonság jutott az eszembe múltkor a kocsiban. Nem értek hozzá egyébként, meg még nem olvastam utána, de gondolom, ha koccanás van, akkor megvághatja ott alul az öv a hasat nagyon. De lehet, nincs igazam.

Én is napi szinten vezetek, abszolút kényelmes még a sima.

2010. nov. 22. 08:47
 9/20 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy nem minden esetben biztonságos,mert ha balesetezel vagy inkább úgy mondom hogy koccansz a másikkal az öv elég erősen megnyomhatja a hasad amiből elég nagy gond lehet.Nem feltétlen a babát sérted meg hanem a méhlepény sérülhet,leválhat.Ha nem kötöd be magad és kissebet koccansz ezt megúszod.Ha nagyobb baleset van akkor meg a fene se tudja melyik lenne a jobb ha be vagy kötve vagy ha nem.

Gyakorlatilag és elméletileg is kismamáknak nem kötelező a biztonsági öv.Ha láthatóan terhes vagy vagy ha van nálad valamilyen terhességet igazoló lelet.

2010. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Gyakorlatilag és elméletileg is kismamáknak nem kötelező a biztonsági öv."

Ezt rosszul tudod. A biztonsági öv mindenkinek kötelező! Egy esetben van kivétel, ha orvos igazolja, hogy neked árt a biztonsági öv, de ehhez nem feltétel a terhesség.


Szerintem erre a két hónapra bérelni érdemes.

A minimanóban lehet bérelni (biztos máshol is, én ezt ismerem). Bérleti díj nincs, csak kaució, ha fél éven belül visszaviszed, akkor teljes összegben levásárolható (13eFt):

[link]

2010. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!