Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 éves vagyok barátom 19...

16 éves vagyok barátom 19 éves.1hónapos terhes vagyok. Akkor eldönthetjük hogy meg e tartjuk a babát vagy csak a szüleink? Ha esetleg barátom azt mondja h tartsuk meg (mivel nagykorú) és a szüleim azt h ne akkor elvetethetik?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A te testedről neked kell döntened, erőszakkal nem kényszeríthetnek abortuszra. Ha mégis ezt szeretnék, akkor kérhetsz gyámságot, és így nem a szüleid döntenek helyetted.
2010. nov. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy döntötök, hogy megtartjátok a babát, akkor a szüleid nem tilthatják meg. Csak az abortuszhoz kell a szülői beleegyezés, a szüléshez nem.
2010. nov. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ez a gyermekvállalás, vagy nem vállalás sok kimenetelű lehet, lehet jó is meg lehet rossz is a te korodban


mérlegelned kell sok mindent, a szüleiddel való kapcsolatot, a barátoddal való kapcsolatot, mindenképpen tartanék egy családi megbeszélést, ahol a te szüleid a barátod és az ő szülei is ott vannak.


mi van ha megtartjátok, a 19 éves barátot el tud e tartani benneteket, illetve kitart és melletted marad e tutira, kaptok e szülői segítséget, és mi lesz a gyermek születése után veled

2010. nov. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

azzal nem lesz gond hogy el e tart mivel most is dolgozik és eleget keres ahhoz.. a barátom szülei tudják ők azt mondták nem szolnak bele ezt mi döntsük el és bármiben támogatnak.csak szüleim fogják elenezni.de mi akarjuk a babát és ezért kérdeztem.

köszi a válaszokat mindenkinek

2010. nov. 22. 17:55
 5/8 A kérdező kommentje:

az első válaszolonak:

hogy-hogy kérhetek gyámságot?

ha kérek akkor barátom szülei is lehetnek vagy ezt nem én választom ki?!

2010. nov. 22. 17:57
 6/8 anonim ***** válasza:
mindenképp a te és párod döntése, én megpróbálnám a szüleimmel megbeszélni, mert hidd el, sokat fog számítani neked is, ha jóban vagytok, mintha úgy kellene megszülnöd, hogy haragban vagytok
2010. nov. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia.

én is 16 voltam és elmondtam a szüleimnek a száraz tényeket,nem azért mert ellenezték másokbol a gyámhivatalnál elintéztük hogypárom legyen a gyámom 18 éves koromig...De ott mondták hogy szülöi engedéllyel férjhez mehetek.17 voltam mikor hozzá mentem és nagykoru lettem egyből...

2010. nov. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyámságot szerintem felesleges kérni.

Összeházasodhattok, akkor egyből jogilag nagykorúvá válsz. Illetve, ha megszületik a baba akkor is.


Az abortuszhoz és a házassághoz is kell a szüleid engedélye. Illetve a terhességre való tekintettel még az sem feltétlen, van valami jogi cifra benne.


Mindenesetre én jól átgondolnám a helyedben. 18 éves voltam mikor az elő fiamat szültem és persze nem mondom, hogy megbántam, mert imádom, de már rég nem vagyunk együtt az apjával, pedig ő nem 19 éves volt. És bizony sok mindent nagyon-nagyon megnehezített a választásom. És lehet ha a tapasztalattal a hátam mögött újra abba a szituba kerülnék nem így döntenék!

2010. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!