Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszelyeztetett terhesseg...

Veszelyeztetett terhesseg alatt sok fekves?

Figyelt kérdés

Szigoru fekvesre lettem utasitva, es az erdekelne tulajdonkeppen ,hogy a sok fekvestol hogyan fog kitagulni a medence annyira hogy megbirjam szulni a babat?

Igaz,hogy a 4. Gyerek lesz de gondolom azert ilyenkor is szukseges ha tagul a medence.

Vagy ugyanugy bir tagulni?

Nem nehezedik ra annyi suly, en ebbol gondolom hogy nem bir majd annyira szetmenni a csont. Vagy ez bolondsag??


ápr. 28. 11:08
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
10 hete fekszem!
ápr. 28. 11:17
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Mi miatt kell feküdnöd?
ápr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs összefüggés, a tágulás, szövetek lazulása egy biológiai folyamat. Viszont az állóképességedet nagyban befolyásolja a fekvés, lehet nyomni nem lesz erőd.
ápr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kinyilt a kulso mehszaj egy ujjnyira, a belso tolcseresedik, es a mehnyak is elvan rovidulve 20mm.


Felkelek a fekvesbol es egy 5-10perc mulva szinte mar menni alig birok … olyan erzes minta futottam volna nagyon sokat es kifarad a labam.

Mostanaban mar egyre tobbet fogok mozogni ,hogy fokozatosan vissza terjen az erom.. 36.hetet megvarom meg (ha addig nem indul be magatol…).

Mar 2x voltam visszatartason.


Most 34 hetes vagyok.

ápr. 28. 11:34
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem függ össze a kettő. De mint ahogy írták a fejvéstől el gyengülsz és nehezebb lesz ki nyomni. Mondjuk szerencse hogy negyedik gyerek, így elvileg gyorsabban megy a szülés ha nincs komplikáció
ápr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, bolondság.
ápr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A medence nem tágul. A szalagok lazulnak meg. Aminek tagulnia kell az a mehszaj. A mehszaj elkezd tagadni és a mehnyak megrovidul.

A mozgás ezt a tagulast segíti elő.

De mivel neked éppen ez miatt kell agynyugalomban lenni, nem ajánlott a mozgás. De tobbedik gyereknél már könnyebben és gyorsabban tagulnak a nok.

ápr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! 🙂
ápr. 28. 12:51
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem az elgyengules mellett annyi tortrnt még,h mivel a baba harantfekvese miatt csak bal oldalon tudtam fekudni,ezert az orra baromi ferde lett. Benyomodott a placentaba valoszinuleg, 34.heten fordult be, de szules utani 3.heten egyenesedett ki... emiatt szuleskor dofkodtek bele az orrszondat,felsertettek a nyalkahartyat, igy bedadt az orra belul. Nem tudott szopni, ahogy vakumot kepzett fulladozott. Nekem ezen el is ment a szoptatas. A 3. Het vegen mar nem fogadta el a cicit. Remelem nem jarsz igy. :(

Mindemelett sajnos egyre tobb tanulmany van arrol,h mennyire fontos az idegrendszernek a mehen beluli mozgas,ringatas. Nekunk ez kimaradt, a kisfiam nyugos,hisztis,siros, pavorja is van, ez ejjeli felriadas,remalmok. Megkesett beszedfejlodes es idegrendszeri eretlenseg,pedig a 41.heten szuletett 9/10es apgarral,csaszarral. Elvileg nem volt oxigen hianyos sem.

ápr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Na erre en is gondoltam mar , mert en is mindig a bal oldalamon fekszem. Legfokepp azert, mert a jobb vesemet nyomja a baba ha azon az oldalon fekszem, haton pedig gorcsol a hasam meg sokszor kemenyedik + szinten vese gorcsok jonnek ram. 😖😖
ápr. 28. 13:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!