Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én szedem az elevitet és hát...

Én szedem az elevitet és hát most azt mondta a dokim, hogy 30 hetesen nyugodtan abbahagyhatom. Szerinte nagy lesz a babám tőle. Én természetes szülést szeretnék. Tényleg az elevit ennyire befolyásolja a baba súlyát?

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak az első 3 hónapban szedtem. A védőnő mondta, hogy nem szükséges tovább mert a sok vitamintól túl nagy lesz a baba. (a saját gyerekével sem szedette tovább) De nem hagytam el egyből, hanem szépen fokozatosan, egyre kevesebbet szedtem. Most már nem szedek..

26 hetes kismama

2009. jan. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek. Nekem a dokim azt tanácsolta, hogy csak az első 3 hónapban szedjem, amig a szervek kialakulnak. Én kis termetű vagyok, úgyhogy azzal érvelt, hogy nem biztos, hogy meg fogom tudni szülni, ha túl nagy lesz.

Jó babavárást!

2009. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nálam is azt mondta a védőnő hogy elég az első 3 hónapban. A dokim azt mondta, hogy ez annyira nem befolyásolja mint ahogy azt hírdetik. Nyugodtan bevehetek heti 2-3 szemet, smiután én nem élek túl egészségesen, azaz nem vagyk nagy zöldség gyümölcs fogyasztó így szedtem 7 hónapos koromig heti 2-3 szemet. Legalább annyi bejut a szervezetembe. Mára már abba hagytam. A barátmnőm 7 hónapos koráig minden nap szedte és 3250 g - 54 cm-es babája lett. Szerintme ez nem óriási.

De dönts belátásod szerint.


35 hetes terhes

2009. jan. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én mai napig szedem minden nap és úgy néz ki hogy abszolúlt nem lesz nagy a babám, sőt teljesen átlagos. Én sem tudok minden nap sok zöldséget gyümölcsöt enni mert már olyan savam van vagy puffadok hogy csak reggel eszek de nem annyit hogy elég legyen. Most 3kg felett van a bébim egy picivel. Ha nem szedném nem tudom mennyi lenne.

38 heteske

2009. jan. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer régebben volt egy ilyen kérdés. Nagy vitát váltott ki és mindenkinek más volt a tapasztalata, élménye. Nem hat mindenkire ugyan úgy. Szerintem! Nem vagyunk egyformák. Mindenesetre én is azt hallottam többször, hogy az utolsó hónapokban felfújhatja a picit. Ha a doki szerint nincs rá szükség, mert teljesen jól vagytok mind a ketten, akkor lehet fölösleges is.

Én tuti lerakom a utolsó hónapokra. Akkorra már nem lesz akkora jelentősége, hogy szedem e vagy sem.

Minden jót!

20 hetes kismami

2009. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én is szedtem az Elevitet a 29. hétig, de ekkor a dokim leállított, mivel akkor 2000 grammos babát jósolt. Akkor azt hittem, téved az uh, de a 40. héten 4500 grammos, 57 cm-es babám született. Nem tudom, mi lett volna, ha végig szedem?
2009. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos,h ha végig szeded nagy lesz a babád.(Én szedtem,3090 grammal született,a szobatársam egyáltalán nem szedte 4300 gramm volt a babája.)A 30.hét körül nyugodtan abba hagyhatod,de miután megszületett a baba szedd újra,mert kelleni fog a szervezetednek a vitamin.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én elevitet szedtem. Az első 3 hónapban becsületesen, szinte minden nap, utána meg amikor eszembe jutott, de szerintem minden héten bevettem egyet. Elég nagy manóm lett az igaz, bár mi mindketten magasak vagyunk a férjemmel. Én 175 párom 195 cm magas. Csaba Koppány kisfiamról nem sok mindent tudtam az utolsó időben. Abban biztos voltam, hogy simán szeretné megszülni, a fogadott dokimnak is ezt mondtam. Amikor a 40. héten egy doki bácsi megvizsgált, ő azt mondta, hogy 3500-3800g. Én 8 nap túlhordással bent feküdtem a kórházban. Mikor megszületett a "kisfiam" 4280g volt és 58 cm. Rendesen meglepődtem rajta. A poci méretemből nem lehetett arra következtetni, hogy mekkora babát várok, ismerőseim, szüleim jól meglepődtek,mikor kiderült, hogy nem is olyan picike ez az újszülött.:)
2009. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!