Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhes vagyok, és a...

10 hetes terhes vagyok, és a mai nappal közös megegyezéssel megszűnt a munkaviszonyom, mi a teendő?

Figyelt kérdés
2007 szeptembertől 2008 június végéig munkanélkülin voltam, majd 2008 július 1-től főállású őstermelő (saját magam után vizettem a járulékokat)ezt nem számolják munkaviszonynak. 2010 augusztus 2-tól dolgoztam munkahelyen, november 2-án lejárt a próbaidőm, megtudták hogy terhes vagyok és elakartak küldeni. November 17-e óta táppénzen vagyok, de a mai nappal (2010 12 03) közös megegyezéssel megszűnt a munkahelyem. Mire vagyok jogosult ill mi a teendő?
2010. dec. 3. 12:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett volna belemenned a közös megegyezésbe. Mivel november 2-án lejárt a próbaidőd, így teljesen jogszerűtlenül küldtek volna el rendes felmondással, hiszen már 3-tól élt a felmondási védelem.

Mivel beleegyeztél így már sok mindent nem tudsz csinálni. Ha maradt volna a munkaviszonyod, akkor járt volna minden ellátás, így sajnos majd csak a gyes fog.

Elárulod, miért egyeztél bele?

2010. dec. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha már megtörtént a dolog, nincs mit tenni. Közös megegyezéssel meg főleg. Én is kíváncsi lennék, mivel tudtak ilyen reménytelen helyzetbe kényszeríteni... mert a gyesből nem lehet megélni...
2010. dec. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy néz ki, hogy így csak az egyszeri anyasági, majd havonta a gyes és családi fog neked járni.


Engem is 10 hetesen küldtek el, de nem mentem bele a közös megegyezésbe, elmentem munkanélkülire, azalatt szültem és jár a gyed.

2010. dec. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
tudtommal jár passzív táppénz, mivel most is folyamatosan táppénzen vagyok, a gyed az egyáltalán nem fog járni, mert nincs 2 év folyamatos munkaviszonyom. Meghát hetente 2x zaklattak mindennel, a babának meg nem szeretném ha bármi baja esne. Ha végig táppénzen maradok kell-e valamit fizetnem? Azt tudom hogy nem fog járni semmi
2010. dec. 3. 12:47
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem maradhatsz végig táppénzen, mert a passzív táppénz csak 30 napig jár.

És ha most vagy 10 hetes, akkor jó eséllyel kaptál volna gyedet, ugyanis a gyedhez nem kell két év folyamatos munkaviszony, csak 365 nap. És ha augusztusban szülsz, akkor neked az pont meglett volna.

Vagyis ha lejár a passzív táppénz, onnantól semmit nem fogsz kapni.

Legfeljebb álláskeresésit, ha még maradt.

2010. dec. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Június 26-ra vagyok kiírva úgyhogy nem lett volne meg az egy év sem
2010. dec. 3. 13:25
 7/14 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak igaza van. 2 éven belül kell meglenni 365 munkanapnak. Hát én csak annyit tudok mondani nagyon mocsok dolog volt amit veled tettek....elszomorító
2010. dec. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És így fizetnem kell majd az orvosi ellátásokért?
2010. dec. 3. 13:27
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Két év alatt kell meglennie 365 napnak,aminek nem kell folyamatosnak lennie.Nagyon buta dolog volt belemenni a közös megegyezésbe.A tb-t magad után kell majd fieztned (menj be az apeh-hoz,ott kérvényezheted) és csak gyest+csp-t kell majd fizetned.Megjegyzem az egy dolog,hogy kikészítettek:el kellett volna jönni táppénzre,nem felmondani.

2010. dec. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bizony fizetned kell. Ezért köss megállapodást, bemégy az APEH-ba, és kérsz papírt, hogy fizethesd magad után a tb-t. Valamivel kevesebb, mint 5000Ft havonta, de így ingyenes lesz az egészségügyi ellátás.

Így viszont valóban nem járt volna a tgyás gyed, kivéve, ha őstermelőként 7 millió feletti éves bevételed volt.

2010. dec. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!