Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Erős pajzsmirigy betegség,...

Erős pajzsmirigy betegség, vetélés, magas TSH, Thyreoid. Peroxidaz. AAT: 226 IU/ml, Anti TPO: 22,6 IU/ml, Autoimmun thyreoiditis. Ez pontosabban mit jelent? A méh nyálkahártyáját mivel lehet erősíteni?

Figyelt kérdés

Kedves Kismamik!

Van köztetek Akinek erős pajzsmirigy betegsége van és már egyszer el is vetélt?

Nekem februárban kellett megszülnöm 19 hetes iker babáimat, mert leállt a szivecskéjük. Akkor nagyon magas volt a TSH-m. Jelenleg 5 hetes kismami vagyok és nagyon félek, hogy megismétlődik, főleg így, hogy mai vérvétel eredményem, ami Thyreoid.peroxidaz.AAT: 226 IU/ml és TSH: 5,867 mlU/L, Anti TPO: 22,6 IU/ml. Diagnózisként egy régebbi betegségemet is beírták: Autoimmun thyreoiditis.

Nagyon félek. Ti tudjátok, hogy pontosabban ez mit jelent?

A doki nagy kikérdezésemre valami olyasmit mondott, hogy a méh nyálkahártyáját folyásolja be, ami meg ugye a terhességmegtartást?!?

A méh nyálkahártyáját mivel lehet erősíteni?

Nagyon köszönöm, ha válaszoltok!!!


2010. dec. 6. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Nekem nincs pajzsmirigyem és két vetélésem volt idén.

Az endokrinológushoz kértem időpontot vártam rá 20 percet nem volt bennt senki bekopogtam hogy kérjek időpontot az asszisztens leorditotta a hajamat hogy kérjek telefonon időpontot meg elötte két héttel vérvétel ahogy eddig is szó szerint ezt mondta.

eddig kellett beutaló de gondoltam ha ez az új modi Ő tudja

kértem időpontot mindkettőre a vérvétel reggelén a haematológián üvöltött velem a reg. asszisztens - a férjem is ott volt mindkétszer - hogy mi az hogy én kitalálom hogy nem kell beutaló. hiába mondtuk.....


nem volt vérvétel akkor voltam 6 hetes. megemeltem magamnak a hormonbogyót és megmaradt a baba


a 10. és 6 heti vetéléseknél mindenki a genetikára fogta pedig nem voltam jól de vért sehol se vettek mondván nem megalapozott a gyanúm.


Emeld meg magadnak 25 mikrogrammal és semmi baj nem lesz. Nekem hozzászokott a szervezetem.

2010. dec. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Lehet, hogy egy helyre járunk vagy sehol nem barátságosak? Nekem bizonyították, amikor megállt az egyik babám szivecskéje, hogy valóban vészesen magas volt a TSH-m. Most magándokihoz járok, de Ő is azt mondta, hogy 5 hét múlva menjek csak.

A két vetélésed mitől volt? Most is babát vártok?

Az én férjem tuti megszégyenített volna, mert nem hagyta volna annyiban.

Milyen hormonbogyót szedsz, ha nem vagy pajzsmirigyes? Talán az autoimmun betegségre is kell/ene valamit szedni?

Nagyon köszönöm válaszodat!!!

2010. dec. 6. 11:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Debrecenbe járok sztojka ilonához.

nem érdemli meg a nagybetüt.

8 hetes vagyok.

Alapból csendesek vagyunk és ha valaki a szép szóból akkor nem fogok üvölteni vele.

2010. dec. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lthyroxin 175-öt szedek.

születesem óta nincs pajzsmirigyem.


Minden városi klinikán van endokrin szakrendelés ott vannak jó dokik akik nem hordják fenn az orrukat és nem képzelik magukat madame-nak.

2010. dec. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerencséd van a Pároddal, ha csendes.

Az mit jelent, ha Valakinek születése óta nincs pajzsmirigye? Bocsi a kérdésért, úgy látszik tudatlan vagyok!

Városi klinikán sem jobbak sajnos!!!

2010. dec. 6. 11:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt vetélésem, ( hetesen, a pajzsmirigytől. El kellet kezdenem az Eutyroxint 75mg-al, mert utánna nem is estem teherbe. Ennek szedését követően láss csodát, már egy hónap után állapotos voltam, szedtem végig, csak 5. hónaptól csökkenteték 50mg-ra aztán, az utolsó kettőben 25mg-ra. Ma a lányom 14 hónapos. Úgyhogy igazad van és az elöttem hozzászólónak is, hogy nagyon fontos a rendszeres ellenőrzés (bár ennek értelmét csak jó szakembernél látom, mert az üvöltözés nem használ senkinek)és a megfelelő dózis. Egyébként nekem egy görögországi orvos állapította meg, aki egyben rokon (a férjem nagybátya) és ezért mégjobban odafigyelt rám, de aztán itt Pesten a MÁV-ban az endokrinológián nagyon jó orovosok vannak, a félidőtől, itt követék a pajzsmirigyemet.
2010. dec. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Neked is a pajzsmirigytől? Mi és hogyan derült ki?

Neked csökkentették a terhesség alatt? Pedig akkor emelni szokták, mert a babának még több kell.

Nekem is a MÁV-ban volt baj az ikrekkel. Milyen időközönként követték a pajzsmirigyed változását?

Köszönöm.

2010. dec. 6. 12:18
 8/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekem is alulműködött a pajzsmirigyem, a TSH-m 3,9 volt, babásodáshoz pedig 2 alatt kell lennie. Én magándokihoz járok Budapestre. Kaptam Lthyroxint, 25mg-t kellett szednem. Amikor kiderült, hogy megbabásodtam, azonnal megemelték 50-re. A második trimeszter elején kell újra menni vérvételre, és annak alapján mondják meg, hogy hogyan tovább. Ha a TSH nem jó, hiába minden progeszteron pótlás, nem segít más, csak a pajzsmirigy hormon. Ha nincs rendben, nem tud rendesen beágyazódni a baba, ami vetéléshez, fejlődési rendellenességhez vezethet. Ne hagyjátok magatokat lerázni, keressetek jó dokit. A babáink élete tét!

2010. dec. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én ma jöttem rá, hogy talán pm alulműködéstől vetélhettem el idén februárban. Nagy nehezen 9 hónappal a vetélés után tudtam kisírni egy hormonlabort, a Szabad T3 4,7 (normálérték:1,5-4,1),anti-TPO 165 (nomrál 35 alatt). Nagyon kétségbe vagyok esve, mert akkor mondtam a dokinőmnek, hogy szerintem szervi bajom van. De ő csak hajtogatta, hogy 8 hetesen genetika miatt vetéltem el. Most ott tartok, hogy keresek egy jó endokrinológust, valaki tudna ajánlani? Így olvasva a tüneteit ennek a betegségnek, már rég fel kellett volna ismernie a nőgyógyászomnak, de hát......... Én meg halálra izgulom maga, hogy béna vagyok és terméketlen.

Kívánom, hogy ez a babád maradjon meg, küzdj a dokikkal, én bármit megtenni csak legyen egy gyermekem.

Bocsi, hogy így beleírtam a topikodba,de a könnyeimmel küszködöm, hogy ilyen az orvostársadalom ma.

2010. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!