Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Duphastont aki szedett, volt,...

Duphastont aki szedett, volt, hogy ezért maradt meg a baba? Vagy ezt így nem lehet kimondani? Gáz, ha már arra kerül sor, hogy felírja a doki?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A peteérés után az a jó, ha magas a progeszteronszint, ez biztosítja a baba beágyazódását és megtapadását, hogy ne vetélődjön el. A Duphaston progeszteront tartalmaz, ennek a hormonnak a szintjét növeli meg.


Azt szokták mondani, hogy csak azt a babát "menti meg" a progeszteron, ami egyébként is egészséges, csak az anya alacsony progeszteronszintje miatt van "veszélyben".


Igazából soha nem lehet teljesen biztosra mondani, hogy miért marad meg egy baba, vagy miért megy el. Sok orvos elővigyáézatosságból felírja ezt a gyógyszert, mint ami ártani biztos, hogy nem árt, de használhat.


Én is progeszteront szedtem a 12. hétig, meg is marad a babám, ébb a szobát fordytja fel. :)

2010. dec. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én abbahagytam a Duphaston szedését!

Nem is vagyok már terhes. A 10. héten elvetéltem.

2010. dec. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is szedtem a Duphastont. Arra már pontosan nem emlékszem, hogy meddig, de jó darabig, mert elég sokszor vérezgettem. Szóval, hogy attól maradt-e meg a babám vagy sem, nem tudom. De most van egy tündéri 23 hónapos kisfiam! És, ha arra gondolok, hogy az miatt ne lenne, mert nem szedem a gyógyszert... Eszembe sem jutott, hogy ne vegyem be, amit a dokim mond. Egy szó, mint száz: Szerintem nem gáz, ha felírja a doki, hisz ő a te és a baba érdekét nézi. Legalábbis az én dokim ilyen. :)
2010. dec. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem telefonon mondta be, hogy azonnal kezdjem szedni, mert reggel volt barnázásom.. délután megyek hozzá rendelésre és akkor írja még csak fel. de gondolom mivel ártani nem árt, ezért kellett azonnal beszednem. Remélem, hogy nem lesz semmi bajunk, és én is írhatok majd a babámról is a jövőben ! Köszönöm a hozzászólásokat.
2010. dec. 8. 14:41
 5/6 anonim válasza:

Szia!Nekem is szednem kellett mert minden héten(4.5.6.) 1 nap jelentkezett a barnázás és a 12 hétig szedtem,utánna már a doki azt mondta nincs értelme mert már más(méhlepény) látja el a babucit..nem gondolkodtam hogy szedjem vagy nem a kisbabánk miatt természetesnek tünt.Nekem még egy kis pihenést is felírtak!!!Szóval ha a dokid ezt javasolja akkor csak nyugodtan szedd ártani nem ártassz vele és nem gáz!

Jó pihenést és kitartást!

Üdv 24 km

2010. dec. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi. amúgy teljes pihi és duphaston.. megéri.. :)
2010. dec. 11. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!