Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Front miatt valóban több...

Front miatt valóban több szülés indul be? 34 hetes km

Figyelt kérdés

olyan vélemény is érdekelne,aki úgy gondolja,hogy nála emiatt indult meg a szülés

számomra ez olyan hihetetlennek tűnik,meglepett hogy a minap még a védőnő is ezzel ijesztgetett...(mellesleg elég nagy bunkóságnak tartom,hogy pont egy védőnő viccelődik ezzel,akinek a feladata lenne megnyugtatni a kismamákat...)

akinél minden normális ütemben halad,méhszáj is zárt stb... gondolom nem valószínű,hogy egy front megzavarhatná a dolgok természetes folyamatát...


2010. dec. 8. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem nálam is attól indult be, de ez csak akkor jelenthet valamit, ha már a küszöbön áll a szülés amúgy is, természetesen 34 hetesen nem fogsz front miatt szülni. Ugyanúgy, mint ahogy szexszel is próbálják beindítani a szülést sokan (van aki állítólag sikerrel, de az ugyebár sosem fog kiderülni, hogy szex nélkül is nem indult volna ugyanaznap el a baba), de ezt sem jelenti azt, hogy 34 hetesen a szextől beindulna...


Tudják a babák, mikor kell "dobbantani".


Jó pocakosodást, lassan de biztosan jön Neked is a finis!

2010. dec. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Erre én is kíváncsi lennék, hogy ki mit ír. Én már 40hetes vagyok, de a baba nem akar kibújni, most ebben a durva frontban bízok én is ami holnap/holnapután jön. Ha nem jön, akkor nekem hétfőn indítanak, amit szeretnék elkerülni.
2010. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amikor én szültem, kb 3 napig olyan telt ház volt a szülészeten és a gyermekágyon, hogy már nem fértünk, aki jobban volt már mehetett át másik osztályra, olyan sokan szültek. Azt mondták akkor is front volt....

Nálam tuti nem az játszott közre, mert én császáros voltam, 37. hétre ikrekkel, az egyik méhlepény érettsége mellett kellett a születés mellett dönteni.

2010. dec. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
vagyis érettsége MIATT...
2010. dec. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ezt találtam még ebben a témában:


Tudományosan nem magyarázható meg, de a megfigyelések szerint igenis van összefüggés.

Az egyik lehetséges magyarázat: a légnyomás magzatburokra gyakorolt hatása. Alacsony nyomású, csapadékos, esős idoben a tapasztalatok szerint gyakrabban jelentkeznek a várandósok a szülészeteken burokrepedéssel. A magyarázat a légköri nyomás csökkenése, ami a magzatburkon belüli nyomás viszonylagos növekedését idézi elő, és a kialakuló nyomáskülönbség a burok megrepedéséhez vezet.


A másik lehetséges magyarázat a légköri frontok vegetatív idegrendszerre gyakorolt hatását teszi felelőssé a szülés frontfüggő beindulásáért.

Az ilyen esetekben az többnyire fájásokkal kezdődik, a paraszimpatikus idegrendszer tónusfokozódásának megfelelően. (Érdekes párhuzam: a szülések nagyobb hányada indul meg éjszaka. Az éj sötétje, a biztonság, a paraszimpatikus idegrendszer nagyobb aktivitását eredményezi, ez szolgálhat "tudományos" magyarázatául a gyakoribb éjszakai szülés megindulásának. )

2010. dec. 8. 14:40
 6/9 A kérdező kommentje:

másodiknak:

remélem természetesen is beindul,sikeres,könnyű szülést kívánok!


elsőnek:

remélem,hogy 34 hetesen nem fog emiatt beindulni,nőgyógyász azt mondta jól lent van a pici feje,könnyű szülés lesz-

erre a védőnő reakciója az volt,ha már befordult,és be is illeszkedett a feje a holnapi frontra megszülhetsz...

de karácsonykor semmiképpen,mert akkor nem szívesen dolgoznék...

mondanom sem kell,hogy lestem egyet,hogy mondhat ilyet egy védőnő egy 34 hetes kismamának...

2010. dec. 8. 14:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, hát épp nemrég kérdezte itt valaki, hogy miért "fujjognak" annyian a védőnőkre, hát válaszom: hogy az ilyen dolgokért, hogy feleslegesen paráztatják a kismamákat és aztán a fiatal anyukákat a sok hülyeséggel...

(Engem pl. azzal szivatott második terhességem alatt, hogy sokat híztam. Pedig 18 kiló fel, majd ugyanolyan ütemben, vagy még gyorsabban is le, most azon vagyok, hogy hogyan tudnék hízni picit... Bocs ez off.)


Hát ami engem illet, valószínűleg "paraszimpatikus" lehettem, mert nekem is éjjel indult, a burkot pedig repeszteni kellett (úgy 22 óra múlva... :o)

2010. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én hidegfront kezdetekor szültem, persze a kiírt napon... Szóval nem tudom ,hogyha nem lett volna hidegfront, akkor is aznap szülök-e vagy túlhordom. A méhszáj zárt volt előtte 2 nappal. Mindenesetre tényleg tele volt azokon a napokon az osztály. Az orvosom is azt mondta, hogy van összefüggés. De nem hiszem, hogy a 34. héten ez gondot jelenthet. A védőnővel meg ne foglalkozz. Az enyém is ilyen volt: "Ugye tudod, hogy a szülés nem leányálom?"...meg hasonlók, közben meg egy 22 éves csitri és az egészről semmi tapasztalata.
2010. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem van valami ebben a frontban,mert sok embert amúgy is megvisel.nekem is van egy szülésznő barátnőm és mikor először bejött a hideg akkor mondta,hogy tele van a kórház kismamákkal úgyhogy most ne szüljek.engem nem viselt meg annyira a front,hogy megszüljek.pedig már én is örülnék neki ha kibújna mert dec.24-re vagyok kiírva és nem nagyon szeretném a karácsonyt bent tölteni.
2010. dec. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!