Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jövő héten megyek laborba és...

Jövő héten megyek laborba és csinálnak terheléses cukor vizsgálatot. Glükóz port kell innom. Ti, hogy bírtátok?

Figyelt kérdés
Én elég kényes vagyok,hányingerem is van még.
2010. dec. 10. 13:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Én egész jól bírtam,alapból édesszájú vagyok:)

De hallottam már olyat is,hogy valaki kihányta.

2010. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Én is hányós voltam még akkoriban.

Három citrom levét csavartam ki jó előre, otthon összekevertem, kicsit több vízzel és jól lehűtöttem.

Kortyonként, pár másodperc szünetet hagyva kb 10 perc alatt ittam meg, nem lettem rosszul tőle. Utána ittam egy pár korty tiszta vizet és meg sem mozdultam a végéig (ezt a vérvételt végző nővérke ajánlotta, mint hatékony hányinger-elkerülő helyzetet).

2010. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Citrommal nem olyan szörnyű, olyan mint egy elfuserált limonádé. Én nem lettem rosszul tőle, bár alapból sem voltam hányós kismama.
2010. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem akarlak elrémíteni, de nekem borzalmas volt!

Főleg hogy az alján összecsomósodott a cukor, nem oldódott már fel, nem bírtam lenyelni (mert biztos kijött volna) szét kellett rágnom...

2010. dec. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Én is inkább megveszem és itthon citrommal bekeverem a koktélt. Szintén lassan, kortyonként iszom meg, utána néhány korty hideg víz és eddig soha nem volt gondom.
2010. dec. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Szóval az a biztosabb ha lassan iszom.Mert én úgy gondoltam, hogy majd gyorsan lehúzóm(ha tudom persze:))
2010. dec. 10. 13:58
 7/24 anonim ***** válasza:

Én nagyon féltem tőle, mert a 24.héten is még hányingeres voltam, főleg éhgyomorra. De a természet elrendezte, mert pont aznap, amikor a terhelésre mentem, megszűnt a hányinger!

Vittem kifacsart citromlevet, és azt keverte hozzá a nővérke. Hideg vizet is vittem, de nem engedte, mert abban nem oldódik fel a cukor, hanem csomós marad az alja. Nekem azt mondta, hörpintsem fel egyszerre. De nem ment, kb 5 lassú kortyból ittam meg. Utána átmentem az őrzőbe és ott ücsörögtem, sétáltam, rejtvényt fejtettem, stb... Semmi hányingerem nem volt. A nőci azt mondta, évente 1 kismama hányta ki a löttyöt nála. Amire a legtöbben panaszkodtak, az a szédülés volt, de nekem az sem volt. Az a lényeg, hogy az első vérvételig nem szabad kihányni, mert akkor meg kell ismételni. Az első után lehet, mert 1 óra elteltével már amúgy is csökken a cukorszint a vérben, és a 2. vérvételt már nem befolyásolja.

Ami nekem kellemetlen volt aznap, az az volt, hogy baromi éhes voltam utána, egész nap csak zabáltam:) De másnapra elmúlt és az addig kínzó hányingerem is megszűnt!

2010. dec. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy bírtam hogy másfél óra után az összeset kihánytam. Addig valahogy nagy levegővételekkel bent tartottam, de csak addig bírtam. Aztán szerencsém lett mert így is levették a vért.
2010. dec. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Mikor voltatok ilyen vizsgálaton?Mert én megyek jövő héten 12 hetesen.És kell majd mennem 24 hetesen.
2010. dec. 10. 14:26
 10/24 anonim ***** válasza:

24 hetesen volt.Nekem a laboros azt mondta 1 húzásra igyam,mert lassacskán nem fog menni olyan pocsék.........hát lehúztam.

Pár percre "kífektetett"

Levert a víz,szédültem.....és a laboros azon mondatára hogy 2 óra múlva találkozunk,csak annyit mondtam:Ha megérem ezek után.

Ráadásul utána 2 napig olyan hasmenésem volt,hogy senkinek nem kívánom.

2010. dec. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!