Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt nehezebb anyagi...

Vannak itt nehezebb anyagi helyzetben lévő kismamák? Beszélgetünk?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyire rossz anyagi helyzet?Azért nekem is vannak nehézségeim!Mizu?
2010. dec. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lakáshitel :( :( tönkretesz.....épp hogy kijövünk a hónap végéig, ha dokihoz kell menni akkor mamák segitenek ki anyagilag. Ilyesmi?
2010. dec. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A lakáshitel nekem is 6 számjegyű :/ A rossz anyagi helyzet relativ! Mi már 1 éve gyűjtögetünk hogy mindene meglegyen majd a babának, most úgy néz ki össze is jött, próbálunk a 9 hó (ill inkább már csak 8) alatt még többet félretenni.
2010. dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyjából ilyen gondokra gondoltam én is,igen.Picit pánikba vagyok esve,hogy mi lesz ha megszületik a baba.A csekkeket is csak tologatjuk ide-oda,nem megy egybe befizetni,picit bele vagyok fáradva már az egészbe.

2010. dec. 13. 17:01
 5/8 anonim ***** válasza:
pedig még ezután jön a java....amikor kellenek mondjuk a gyógyszerek, pelenka, törlőkendő stb...valahogy most kell elkezdeni okoskodni. Mire megszületik ne legyen elmaradt csekk, inkább addig zsiroskenyér. mert ugye ha neadjisten nincs tejed, a tápszer is drága, akkor a gyümölcsök, kaja később. ezért mindenképp a csekkekkel egyenesbe kell jönni. Nekünk is volt nem egyszer h emiatt (nálunk a lakáshitel tett be igazán hogy duplájára emelkedett, de a lényeg ugyanaz) krumplipaprikást ettünk állandóan, de a gyereknek viszont legyen meg mindene!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. dec. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon szomorú, én szerintem, bár tudom, hogy az ember sokszor hiába tervez nem úgy sikerül, de gyermek vállalás előtt kell mérlegelni. Rossz az, ha egy gyerek rossz körülmények között nevelkedik, de ha nem is olyan rossz a körülmény, azért van mit enni, ha még mindig ugyanazt is, de ez a stressz meglátszik a szülőkön is és sajnos, ha valaki stresszes, az türelmetlen is! Nem könnyű dolog. Talán még most gyűjtögetni kell,nem is tudom. A másik, meg hát olyanról is hall az ember, hogy rossz anyagi körülmények miatt elveszik a gyereket...

Remélem megoldódik és nem olyan rossz a helyzet!

2010. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek be tesz valami. Kinek a lakás hitel, kinek az autó. Nem hiszem, hogy annyira elvesznek azok a gyerekek, akik nem FP játékon nőnek fel. ELŐBB UTÓBB JÓ LESZ!!!!!! (Reméljük). Attól, hogy 3 napig mi felnőttek krumpli paprikást eszünk, attól még a gyerek meg kap mindent! Kitartás! Fizukor pár ruci a babának a turiból, ha netán nincs tej, akkor egy havi tápszert kiváltani, pelenka meglegyen. Igaz valamennyit ha megszakad az ember, akkor is el kell tenni oldalra, mert Isten őrizz beteg a gyerek, tudj kiváltani gyógyszert. De ha arra várunk, hogy mikor lesz jobb anyagi helyzet, akkor az életben nem lesz gyerek. Igaz hónapok óta nem vettem magamnak egy göncöt sem, de nem érdekel! Az a lényeg, hogy minden boldogságom a gyerekem!
2010. dec. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát én már 3 éve nem vettem magamnak uj ruhát...van amit tesom megun, nekemad..és??? az a lényeg h tiszta legyen, legalábbis magamra nincs ilyen igény már, nem cserélném el a saját magam igényeire a gyerekt...meg sokan mások. De a gyerekek szép ruhákba vannak (ha még turis is, olyan szépek vannak ott is), megvan mindenük..egyedül tényleg a drága gyógyszerek vernek földhöz.

Egyébként megnyugtatásul, én köveuttól 3 kmre lévő tanyára születtem, viz és villany se volt. És nem vettek el anyuéktól, hisz semmibe nem szenvedtem hiányt. Kb 5 játékom volt..és?? de jobban megbecsültem azt az ötöt, mint most az ényémek a többet az hétszentség. 14 éves koromtól ha enni akartam mondjuk parizert, vagy sajtot vagy sütit, el kellett mennem dolgozni, de emellett jó tanuló voltam, sőt külföldre is kijutottam. Lediplomáztam, most városban lakok, két gyönyörű gyerekkel és férjjel. Az utolsó 5 ft-ost is megtudom becsülni, a férjem munkáját ugyszint, ezért alkotunk jó párost..mert én is keményen megküzdöttem mindenért, de hasznomra vált. A gyerek többet is megkapnak mint amit bírnánk (valószinű a multam miatt, gondolom így jön ki rajtam, ha már nekem nem lehetett). De tisztességes becsületes ember lett belőlem. Bár most gondokkal küzdünk, időnként nagyon is, de valahol én már megtanultam, és talán könnyebb "elviselni". Úgyhoyg én azt mondom, legyen azért villany meg víz, meg tüzelő vagy gáz..legyen mit enni,legyen boldog gyerek vagy gyerekek és panaszra nincs ok. Ha nem viszi el a házat az árvíz, vagy épp más, egészség van akkor minden van! Fel a fejjel és okosan! Kitartás!

2010. dec. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!