Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek van már egy babája és...

Akinek van már egy babája és várja a következő hogy oldja meg hogy tudjon pihenni?

Figyelt kérdés
Van egy 17 hós kislányom és most vagyok 7 hetes terhes. Egy kicsit roszabul vagyok mint az elsővel és a lányom is igényli hogy játszak vele sokat és hogy fel is vegyem néha.Ráadásul egy hete barnázok, amire a doki azt mondta ne törődjek vele nincs semmi baj.félek nehogy baja legyen a babámnak.
2010. dec. 15. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:

26 hós a lányom és 9 hetes terhes vagyok.

Csak éjjel és néha hétvégén tudok pihenni mert napközben nem alszik..

Nem emelgethetem mert megtiltották de nem is kell már ügyesen lépcsőzik felmászik mindenhová és a babakocsit kb. havonta egyszer használjuk.


Úgy szoktuk hogy napközben elintézem amit kell és amikor hazajön a férjem már csak pihenek max tálalom a vacsit de utánna már nem dolgozom. Akkortól Ő van a kicsivel.. persze látja hogy anya pihen Ő is odabújik.


Még nem találom vészesnek majd a nagypocakos utolsó hetek lesznek rosszabbak szerintem.

2010. dec. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez de jó :D


A lányom 16 hónapos, én pedig 5 hetes vagyok :)


Szerencsére a rosszullétek még elkerültek, fáradtnak sem érzem magam és a lányom egy mormota :)

Úgyhogy nekünk eddig szuper!

2010. dec. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Barátnőim is ezt csinálták, hogy mikor a kicsi aludt gyorsan lefeküdtek ők is aludni!

Én sajnos ezt nem tudtam megcsinálni, én nyílni kezdtem a másodikkal (19 hós volt a nagy) a 15-16.hét környékén nekem is kíméletet meg fekvést mondtak, de természetesen nem tudtam megcsinálni. Segítségem nem volt (nincs) apa meg mégse ülhetett otthon valakinek dolgozni is kellett...szóval csak nagyon nagyon reménykedtem, szedtem a magnéziumot és szerencsére nem lett baj, 37. hétig kihúztam:)

2010. dec. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 27 hónapos én meg 36 hetes, az elején és most is felemelem, volt egy két nap hogy barnáztam de hát nem heverhet egész nap az ember. Szerintem attól nyugodtam játszhatsz vele meg emelgetheted hidd el attól nem megy el a baba. Nekem ráadásul hányingerem is volt az elején sokáig, de azt tuléltem. Most a finisben rosszab a nagy pocak miatt főleg hogy sok ruhát kell magamra huzni de kbirom mindjárt itt a vége. Jó babavárást mindenkinek!
2010. dec. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia, 15 hós a fiam és 20 hetes vagyok. Még most is rosszul vagyok reggelenként, dolgozom is itthonról. Elég nehéz, a fiam is 13 kiló és bár 4 hónapja jár, emelgetni kell. Eleinte én is barnáztam, elmúlt, szerencsére. Sok segítséget kapok a férjem anyukájától, aki heti kétszer jön du és egész du játszik. Ekkor tudok jól dolgozni, meg este.


Elég nehéz, de remélem megéri és nemsokára együtt játszhatnak, nőhetnek fel.


Kitartást. Szia.

2010. dec. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

14 hós volt a lányom, mikor terhes lettem. Onnan nem igazán emelgettem, odafigyeltem erre. Amúgy sem használtam már akkor hónapok óta a pelenkázót, hanem a földön tettem tisztába. Az etetőszéket szétszedtem székké-asztallá, simán oda tudott ülni egyedül. A babakocsiba is be tudott mászni egyedül, megtanítottam rá.

Közértbe ha mentünk, hátizsákkal mentem, hogy ne cipelni kelljen a szatyrokat, vagy pedig babakocsival, és az aljába pakoltam.

Amúgy mindig amikor nappal aludt (déltől 2-3ig), akkor én is aludtam vele együtt. Ha rosszabbul éreztem magamat, akkor pihenős játékokat játszottunk: olvasás, kirakózás, gyöngyfűzés, rajzolás, gyurmázás. Persze azért egész nyáron jártunk a játszótérre, ott én csak ültem (pihenve) a homokozó szélén. Ha csúszdázni akart, vagy hintázni, más anyukák segítettek őt emelgetni.

Üdv, 2 éves kislány és 7 hetes kislány anyukája :)

2010. dec. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Apa átveszi kicsit esténként, mert nappal már nem mindig alszik.
2010. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

14 hós volt a lányom mikor terhes lettem az ikrekkel. 12. hétig nagyon fáradékony voltam, alig vártam hogy a lányom lefeküdjön, és mentem én is. És du mikor aludt, én is pihentem, de amúgy ugyanazt csináltam, ugyanúgy emelgettem pl mint azelőtt. Egy darabig. Aztán apa átvette a fürdetést, hogy ne kelljen este már emelnem a csajt, vagyis mikor ő itthon volt már ez rá maradt. (aztán 16 hetes voltam, mikor elnyeste körfűrésszel 3 ujját, kórházban volt 3 napot, és akkor "visszakaptam" a fürdetést is amíg nem nyúlhatott vízbe, vagyis hetekre). Nem volt gond. Amihez hozzá vagy szokva, elvileg abból nem nagyon lehet gond, csak több, nehezebb dolgot ne csinálj. 35+5 hétre születtek a fiúk, végig itthon voltam, és nem volt semmi gond. Simán születtek, és ott sem volt probléma, 2 óra alatt megszülettek, pedig a második faros volt.

Nem lesz gond, ne félj! Kicsit szoktasd a lányod, hogy esetleg kevesebbet emeld, mert a vége fele nehezebb lesz a pocak miatt is.

Sok boldogságot és egészséget kívánok!

2010. dec. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!