Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2-3 tisztas. Fokú vegyes...

2-3 tisztas. Fokú vegyes baktériumot talált a doki a hüvely kenetemben ez mi? Lehet gond?

Figyelt kérdés

Felírt hüvely kúpot és nem tanusított nagyobb jelentőséget neki.

Semmi tünetem sincs,se folyás se viszketés semmi.Akkor ez mi?

33 hetes vagyok


2010. dec. 15. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
2-3 tisztasági fokú a hüvelyed (nem a baktérium), a 2-es tisztasági fok egyébként teljesen jó, azt jelenti megfelelő a flórád és nincs gyulladás. Hogy milyen baktériumokról van szó, további vizsgálat kellene és nemcsak úgy felírni valami gyógyszert. Remélhetőleg eltalálta az orvos és nem használod feleslegesen a kúpot.
2010. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen kúpot írt föl a doki?
2010. dec. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
klion-d 100
2010. dec. 15. 17:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 3-as lett!Tenyésztést és vmi kenetet is vett!Semmi mást nem találtak benne!Mégis kaptam Bórsavas kúpot!Azt kell 10 napig használni.Fehérje -granulociták ez volt a leleten.
2010. dec. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem 7 napig kell kúpozni.Ez a biztos ártani nem árt.Nem?
2010. dec. 16. 18:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak tudja a doki ,hogy mit csinál!A granulociták pedig gyulladásra utalhatnak.
2010. dec. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Dokija válogatja...

Az én dokim nem javasolja az antibiotikumok használatát, csak, ha nagyon muszáj. Mivel a rokonom és nem csak olyan ember, aki felír valamit és kész, bízom benne. Ráadásul állandóan konfernciákra és továbbképzésekre jár külföldre és pont ebben a témában nagyon ott van. Persze, ha valami veszélyes fertőzésről van szó vagy ilyesmiről, akkor bizony kell a kezelés. De igazából abból, amit leírtál, nem értem pontosan mi ellen írta ki ezt a gyógyszert neked a dokid, hiszen, ha a kenetben benne van, hogy baktérium, további vizsgálatok kellenek, hogy pontosan milyen baci(k)ról van szó.

Elég nehéz helyzetben vagy, igazából, ha az orvosod kiírta és bízol benne, nyugodtan szedd be. Én vagyok ilyen okoskodó, mindennek utána nézek mindig alaposan és inkább kérek előtte részletes kivizsgálást, hogy biztos, ami biztos alapon menjen.

A metronidazol (klion) egyébként főleg anaerob bacikkal és bizonyos protozoonokkal szemben hatásos, azokkal, amelyek érzékenyek erre az antibiotikumra. Általában akkor írják ki, ha egy nőnek bakteriális vagonózisa van, ami nem veszélytelen a terhességre, ezért igenis kezelni kell.

Amit találtam a terhességről:

A metronidazol áthatol a méhlepényen (placentán) és belép a magzati vérkeringésbe. Humán vizsgálatok szerint a terhesség idején adott metronidazol nem növeli a magzatkárosodás és a koraszülés veszélyét, nem emeli az alacsony születési súly előfordulásának gyakoriságát.

A metronidazol a szérumszinthez hasonló koncentrációban jelenik meg az anyatejben, de szoptatás kapcsán nem észlelték a csecsemők károsodását.

Terhesség alatt különösen az első 3 hónapban a metronidazol csak a várható előny és az esetleges kockázat gondos mérlegelésével adható.

Úgyhogy, ha tényleh bízol a dokidban és a vizsgálati eredmények is azt mutatják, hogy valami gond van, inkább csináld végig a kúrát, mert ki kell kezelni a problémát.

2010. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!