Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, táplálkozás...

Terhes vagyok, táplálkozás ügyben a védőnőmre, vagy az orvosomra hallgassak? Mindkettő szimpatikus, és jót akarnak a szavaikból kivéve, szóval nem "osztottak" ki.

Figyelt kérdés

Várandós vagyok. 178 cm és 78 kiló szóval túlsúlyos.Ha rám néz vki nem mondja meg hogy ennyi kiló vagyok,de sajnos igen. Még csak 8 hetes vagyok, múlthéten jártam a dokinál, szívhang van, minden oké. Akkor életmódbeli tanácsokra került a szó,és mondta hogy hát bizony túlsúlyos vagyok, (nemrég kezdtem bele amúgy diétába) és hogy tartsam továbbra is a diétát, szedjek vitamint, de figyeljek oda nagyon az étkezésre (finoman kifejtette hogy túl nagy súlyú terheseket nem vállal szülés ügyileg se). Félreértés ne essék, nem bunkón osztott ki hogy úristen ne hízzak, hanem elmagyarázta normálisan,hogy a babának se jó ha túlsúlyos az anyuka, meg nekem se mert csomóféle dologra hajlamosít (magas vérnyomás, diabétesz,szülés alatti komplikációk).Diétán az alábbit érti: teljeskiőrlésű,vagy barna kenyér féle, zöldségek, saláták, krumpli tészta alig (elvétve), semmi édesség, semmi cukros üdítő, sok sovány hús, nem zsíros tejtermékek,sok gyümölcs. Adott is egy listát, hát azt átnézve kb.1500 kalóriát ehetek egy nap.


Ezek után elmentem a védőnőhöz kiskönyvért és ráterelődött a szó ott is a súlyomra (meg is mért)és elmondtam neki hogy milyen diétát fogok tartani. Teljesen kiakadt, nem olyan durván, csak elmondta hogy ez nem a diéta időszaka és nem vagyok kórosan elhízott vagy túlsúlyos hogy ezt indokolná a diéta. Szerinte ne tartsam be ezt ilyen szigorúan, meg amit megkívánok egyem meg.

Hát most nem tudom mit csináljak, kire hallgassak.


2010. dec. 16. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

1500 kalória nagyon kevés


napi 1000 kalória alatt éhezel. Neked a saját testedet is mozgatni kell és a babát is táplálni nyugodtan ehetsz 2000-is!!!


A védőnőnek adok igazat a doki meg elmehet a sunyiba. Kell a kalória. Egyébként úgy van hogy az eg. testsúly annyi hány cm vagy magasabb egyméternél nálad ez 78 . nem vagy túlsúlyos max lehet hogy vastag a csontozatod.


Babavárás alatt nem szabad se éhezni se fogyózni. A zsirtalan joghurtot meg egye meg a doktor úr! ezt üzenem !

2010. dec. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 178 centiddel akkor lennél kórosan elhízott, ha 120 kg lennél. És igen, ez tényleg nem a diéta időszaka, most az a fontos, hogy a babód egészséges legyen. Elolvasva egész egészséges ételeket kellene enned, de én a helyedben elmennék másik dokihoz is. Sógornőm amúgy kb. 18-19 hetes, 175 cm, és kb. 80 kg. Nem írtak neki diétát.
2010. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
arany középút. száműzz minden egészségtelen ételt és válaszd az alacsonyabb kalóriatartalmút. pl cukros izék helyett gyümölcslé, barna kenyér a fehér helyett, light margarin, sovány hús, nme 6 tányér csülökpörkölt. semmi extrém, de semmi hizlaló.
2010. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Középutat kell találni. Bár én inkább a védőnő tanácsa felé hajlanék, terhesség alatt valóban nem jó, ha megvonod magadtól és a babádtól a tápanyagokat, és neked nincs akkora súlyfölösleged, ami olyan vészes lenne. Pláne hogy azt mondod, nem is látszik rajtad. Aki annyira kóros mértékben el van hízva, azon eléggé látszik. Persze azért figyelj oda, hogy mit eszel, ne zabáld tele magad, mindenből csak mértékkel egyél, de ne kezdj el semmilyen komolyabb diétát, amíg várandós vagy!
2010. dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Olvasgattam utána ennek a témának és szinte mindenhol azt olvasom hogy ilyenkor nem szabad diétázni, de most nem tudom eldönteni hogy ez amit az orvos javasolt csak egy normális egészséges táplálkozás (amit mindenki így csinál amikor normál súlyú) vagy diéta.
2010. dec. 16. 12:56
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Emiatt van zavar bennem...mert az hogy ennyi kiló vagyok annak az eredménye hogy fehér lisztet, péksüteményt ettem reggelire munkába menet ez volt a leggyorsabb, ebédre volt hogy gyors kaját vagy ha akkor szendvicset akkor estére a férjemmel pizzáztunk , ettünk csokit is...szóval ahhoz képest nekem minden diéta.
2010. dec. 16. 12:59
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én terhességi cukor miatt vagyok diétán a második babával. Eslővel is diétán voltam.

Szerintem nem vagy túlsúlyos, oké, van rajtad, de azért a doki szerint előírt diéta nagyon kevés, és tényleg alaptalan.


Ha tanácsolhatom, válaszd az arany középutat. Ha megkívánsz valamit egyél, de persze ne egy tepsivel. :) Naponta 5ször étkezzél, kerüld a cukrot és a fehérlisztet, de persze néha jól esik egy túróstáska vagy most a karácsonykor a beigli.

Ha odafigyelsz, nem fogsz hízni, de ez az 1500 kalória nagyon drasztikus, egy nem terhes nőnek is minimum 2500 kalóriára van szüksége! Ne számolgasd, sok fehérjét egyél (csirkehús, hal), zöldségeket, gyümölcsöt. Édességre meg ha odafigyelsz nem lesz baj. A dokinak meg bólogass, ha kérdezi hogy tartod-e. Amúgy kikérhetsz másik doki véleményét is.


Sok boldogságot!

14 hónapos kislány és 30 hetes pocaklakó anyukája

2010. dec. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

"Elsővel is..." javítanék. :)


NEM SZABAD FOGYÓZNI!!!! Igaz én szénhidrát diétán vagyok, azaz fehérjét, bizonyos zöldségeket korlátlanul ehetek, mer ÉHEZNI TILOS!!!!

2010. dec. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kikérem más doki véleményét is majd ezügyben. Csak attól tartok, ha eszek amit megkívánok és többet hízok mint 12-15 kiló (ezt adta meg max.nak a doki de inkább a 12-t) akkor nem fogja azt mondani az orvos hogy hát mégis hogy tartottam a megbeszélteket ha mégis ennyit híztam? Lehet túlaggódom:) Majd pár hónap múlva írok egy új kérdést, ha addigra már gurulnék:)
2010. dec. 16. 13:07
 10/12 anonim ***** válasza:
A testtömeg indexed is a normális tartományba esik!
2010. dec. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!