Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táplálkozás ügyben szeretnék...

Táplálkozás ügyben szeretnék kérdezni, nem szabad híznom, de féltem a babát, eleget eszem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elvileg elveszi ami neki jár... de azért mégis... Alapból a belgyógyász felhívta a figyelmemet, hogy nagyon vigyázzak a hízással. Normál testalkatú vagyok, nem cukros, vagy ilyesmi... más az oka.

14. hétben vagyok, eddig nem híztam még semmit, sőt egy-egy reggel még inkább egy kilóval kevesebbet mutat a mérleg. Mindennap tornázom, és a következőket eszem, elég ez?!

-reggeli: 1-2 zsömle/kifli/pirítós vajjal, felvágottal,sajttal, zöldséggel.

-ebéd: normál, de egy fogás, desszert, kenyér nélkül.

-uzsonna: gyümölcsjoghurt műzlivel, egy banán, vagy müzliszelet mellé.

-vacsora: zöldségek, vagy gyümölcsök óriási mennyiségben.


Nem hiúságból eszem így, egyszerűen tényleg nem szabad "sokat" híznom, de "fogyókúrázni" sem szeretnék.

Eleget eszem?


2011. febr. 21. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom igen, mindent eszel ami a babának kell. Zöldségek,gyümölcsök, tejtermékek, elegendő fehérje legyen a babának, szerintem ez nálad megvan. Amúgy a hízásnak csak egy rész múlik rajtad, szóval, ha elindul a mérleg lassan felfelé nem tragédia, a sok az a 18-20 kg nem a 10-12! Az orvosok pedig tapasztalatom alapján elég szubjetíven ítélik ezt meg. A nőgyószász ill. a védőnő úgyis jelzik ha "sok". Én hasonlóan ettem, mint Te ráadásul végig hánytam a 9 hónapot, és mégis 18 kg lett a vége...(48-ról indultam) aminek nagy része víz volt, nem kaja, szerencsére csak az utolsó heteken volt drasztikus. 11 ment le szülésnél, még 2 a kórházba, a többi pedig elkopott... Ennyit arról, hogy mennyi a sok. Tényleg embere válogatja! Vigyázz magatokra és boldog babavárást!
2011. febr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez egy abszolút kiegyensúlyozott táplálkozásnak számít,mindenkinek így kellene szerintem (csak hát a kívánás nagy úr :) )


Talán egy picivel több tejtermék mehetne,vagy olyan amiben van sok kalcium.

2011. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is hánytam a 14. hétig akkor fogytam 8 kg-ot most 31 hetes vagyok és most azóta 17 kg jött rám pedig nem eszek sokat és a napjaim sem úgy telnek hogy csak ülök :) Szerintem tök alkati kérdés lehet hogy keveset eszel és tök meglátszódik majd vagy éppen forditva
2011. febr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

17 hetes vagyok, 10 kilót fogytam mióta terhes vagyok, most már normál tartományban van a súlyom de nekem se nagyon szabad híznom (úgy értem hogy rohamosan, leginkább csak annyit amennyi a baba).

Ja és nem azért fogytam mert fogyóztam hanem olyan rosszul voltam hogy ránézni se bírtam az ételre.

Én így ettem 1 zsömle reggel kis margarinnal sovány felvágottal zöldséggel, üres tea vagy egy tejeskávé tejjel cukor nélkül.

Tízóraira vmi gyümi vagy joghurt féle, tejtermék.

Ebédre nem tudom neked mi a normál adag nekem kalóriára olyan 4-500 volt ha dúsabb étel, ha főzelékféle (amit nagyon szeretek amúgy) akkor olyan 350-400.

Uzsonna ált.kimarad és vacsorára szendvics ismét vagy párolt zöldség vagy gyümölcsök, vagy a zöldségekhez még egy kis fehérje.

Ha nagyon éhes voltam este 2 dl tej.

Na és múltkor (pár napja) voltam a dokinál és összeszámolva kb.1400-1500 kalória ami szerinte IS kevés...

Úgyhogy lehet hogy ez alapján neked is kevéske amit megeszel..

2011. febr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!! Igazából alapból a májammal van gond, és amiatt mondta a belgyógyász, hogy nagyon-nagyon keveset kéne híznom... A nődokinak, védőnőnek ez nem az "asztala", ők ebbe nem szólnak bele nálam. Én a "nagyon-nagyon" keveset, úgy értelmezem, hogy max. annyit mint a baba, az meg ugyebár 6-8 kiló... A végén a víz az már nem számít, ő konkrétan a "zsírosodást" nem engedi.
2011. febr. 21. 12:26
 6/6 anonim ***** válasza:

figyelj, ha nem akarsz zsírt felszedni, ne egyél zsírosat :)

bocsi, nem viccelődni akarok, tényleg így van. Ne egyél sok vajat, csak vékonyan kenj, ne süss olajban csak párolj, ne egyél sok liszteset (szénhidrát), ne egyél édességet. Így tuti nem fogsz hájasodni. Én úgy híztam 17 kilót 58-ról, hogy végigzabáltam a 9 hónapot, azt hittem egy tehén leszek szülés után, erre kiderült, hogy zsír az kb 3-4 kiló lett rajtam, a többi a baba (mindössze 2 és fél kilóval született) és tartozékai, plusz a vizesedés volt!!! Tehát én aztán nagyon rosszul csináltam, sokat és hízlalót ettem, mégse lett irdatlan sok hájam. Szoptatással 50 kilós lettem fél év alatt. Szóval szerintem ha még be is tartom amit fent leírtam (no zsíros, no lisztes, no cukros kaják) már a szülés után minuszba megyek.

2011. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!