Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív cmv eredmény esetén...

Pozitív cmv eredmény esetén reménykedhetek, hogy nem lesz baj?

Figyelt kérdés
A 22. héten derült ki, hogy a cmv tesztem pozitív lett.Most 26. héten vagyunk, az uh-on minden rendben volt, a cmv tenyésztés még nincs meg, a genetikus csak talánokkal dobálózik, meg hogy nem akar elkeseríteni, de biztatni sem, még bármi lehet. Jó oké, de mi az a bármi?
2010. dec. 16. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
De az IgG vagy IgM lett pozitív? Átestél rajta korábban vagy most fertőzödtél meg? Mert,ha az IgG volt pozitív csak, akkor átestél már ezen a víruson, nem friss, így nem kell aggódni, mert életed végéig kimutatható lesz a véredben az antitest. Ha az IgM lett pozitív, akkor veszélyesebb a helyzet, mindenképpen konzultálnod kell egy orvossal, lehetőleg egy másikkal, de így sincs minden veszve, főleg, hogy nem írtad, vannak-e a tüneteid, mert átalában a CMV átvészelésekor láz, izomfájdalom, rossz közérzet, stb. Picit influenzaszerűek a tünetek talán.
2010. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az IgM határérték körüli, ezért tenyésztésre küldték a vért,aminek még nincs eredménye.
2010. dec. 16. 13:59
 3/7 A kérdező kommentje:
Az IgG meg pozitív lett.
2010. dec. 16. 14:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Cytomegalo-vírus okozta fertőzés


A rubeolavíruson kívül a cytomegalovírus (CMV) érdemel említést. A cytomegalovírust számos emlősben megtalálták, úgy tűnik, hogy egyes típusok fajspecifikusak. Az emberi CMV-ről kiderült, hogy mind szerzett, mind veleszületett betegséget okozhat. A vírus minden szervet megtámadhat, és különösen vonzódik a hámsejtekhez. A szerzett formában ideggyulladás, májgyulladás, szívizomgyulladás és látóideghártya-gyulladás fordulhat elő. A betegség enyhe lefolyású, így a fertőzést legtöbbször nem is ismerik fel. A fertőződés létrejöhet méhen belül, születéskor és az első életnapokban, majd a későbbiekben bármikor (elsősorban a nemi szerveken vagy egyéb nyálkahártyákon keresztül). Hazánkban a fertilis korú nők 60%-a már átesett a fertőzésen.


A veleszületett CMV-fertőzés


A veleszületett (congenitalis) CMV-fertőzés a tünetmentestől a súlyosig változó mértékű lehet. A lepényen keresztül fertőződött magzatok 5%-a halva születik meg vagy röviddel a születés után meghal. A súlyos formákban elsősorban az idegrendszer (kisfejűség, agyi mészlerakódás, epilepsia), a máj (máj- és lépgyulladás, szabad hasüregi vizenyő, véralvadási zavarok), a szem (ideghártya-gyulladás, látóideg-sorvadás, kisszeműség, vakság) érintett. A fertőzés lezajlása után változó mértékű szellemi károsodás és süketség, vakság maradhat vissza. Lényeges tudni, hogy a fertőzés embrionális életben az agykérget károsítja, a magzati korban és a születés körül pedig a szervezet gyulladással válaszol. A cytomegalovírus-fertőzés tehát a terhesség bármelyik szakában veszélyes.

Hatásos terápia vagy immunizálás nem áll rendelkezésre, ezért igazolt CMV-fertőzés esetén a pár a terhesség megszakítását kérheti a terhesség 20. hetéig, mivel az anyai infekció 25�50%-ában a magzat is fertőződik. A fertőzött magzatok fele megbetegszik, egyharmaduk súlyosan. Az anyai infekció vizsgálata ellenanyag-vizsgálaton alapszik.

2010. dec. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, a neten ezt a cikket én is megtaláltam. Ezért is kérdeztem, hogy reménykedhetek e, hogy nem lesz baj.Hátha van olyan akinek volt hasonló, és nem lett gond belőle.
2010. dec. 16. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:

A férjemnek a nyáron volt mononukleózisa, és csináltattam mindkét lehetséges kiváltó vírusára, az Ebstein-Barra és a Cmv-re is vérvételt. Nekem az jött ki, hogy már átestem a fertőzésen és nincs friss fertőzés. De! Ami a legfontosabb: aki (értsd most: terhes kismama) ezen már átesett, és esetleg most is lenne friss fertőzés, annak nem veszélyes a magzatára nézvést ez a vírus, csak annak, aki még nem találkozott ezzel a vírussal! Szóval mindenképp megnyugodhatsz!!

Egy barátnőmnek is volt cmv fertőzése, és ugyan nem tudom, hogy ő átesett-e már korábban rajta, vagy sem, de a kisfia teljesen egészséges, már fél éves!

Nyugodj hát meg! Nem lesz semmi gond! :) (Csak azt nem tudom, az orvosod ezt miért nem mondta el....)

2010. dec. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm a nyugtató szavakat, de sajnos elég nehéz megnyugodni. A doki csak a talán meg a ha szavakat hajtogatja. Az uh-on mindent rendben találtak, de 2 hetente mennem kell felülvizsgálatra. Annyit mondott, hogy mostmár nem engedik el a kezem, figyelemmel kísérik a terhességet.

2010. dec. 16. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!