Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fáj a derekam és nem is...

Fáj a derekam és nem is kicsit. Ha előre kell hajolnom az a legfájdalmasabb. Lent a derekamnál keresztben érzem a hasogató, nyílaló fájdalmat. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
21 hetes kismama vagyok.
2008. jan. 18. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem azóta van a derékfájás mióta babó megfogant,csak van,h hagy néhány szabadabb napot.Megoldást jelenthet:

-kemény matracos ágy(nekünk tök jó,mert az egyik keresztlécre fel tudom fektetni a csípőm,és utána meg kiegyenesedik a többin.)

-ajánlják még a törökülést

-erőspaprikaolaj:fogod a száraz borzamalasan erős paprikát,és összemorzsolod,mejd annyi olajat öntesz rá h ellepje.Ezt aztán lekezded érlelgetni,és néhány nap múlva szép piros lesz az olaj.Leszűröd,és kétnaponta a párod bemasszírozza a fájó tájékot vele.Majd folpack rá,de a pocin azért türd fel,mert úgy tudom babó nem szereti,ha nagyon fülledt a levegő.Vigyázz,ha valami olyan lesz,akkor nem lesz egyszerű kimosni!Ha kiütés jelenne meg tőle,akkor körömvirággal kenegesd.Nekem bevált.

2008. jan. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia4Nekem is fájt kb a 13. héten.Elmentem a dokihoz, aki felirt egy kenőcsöt meg valami gyógyszert.A gyógyszerész azonban azt mondta nem szedhetem a bogyókat, ő ajánlott egy kenőcsöt Rozmaring krém!Azzal bedörzsölte az Férjecském és másnapra már sokkal de sokkal jobb volt.Próbáld ki nem drága és sztem használ:)
2008. jan. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem izületi gyulladásom van a törött gerincem miatt, tehát 12 éve szenvedek a derékfájástól. Hál isten nem let még rosszabb a babavárás miatt.

Nem tudott még nekem sem egyértelmű választ adni senki, hogy lehet e gyulladáscsökkentő kenőcsöt használni(Diclofenac, Voltaren...) de én néha ha nagyon begyullad, be szoktak maszírozni, és reggelre elmúlik.

Emellett nagyon fontos a helyes testtartás, és a hátizomerősítés. Jó lenne, ha konzultálnál egy gyógytornászal, vagy kismamatornásszal.Ha ülsz, minidg támazd meg kényelmesen a hátad, ne lógjon a derekad, ne állj egyhelyben sokat, inkább mozogj.

Vigyázz magadra, és a bogyókat mellőzd..

2008. jan. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!