Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy év munkaviszony után...

Egy év munkaviszony után kapok valami támogatást?

Figyelt kérdés

A problémám a következő:Kiderült babát várunk (6 hete).Január 31-ig van szerződésem a munkahelyemen, január 21.én lesz egy éve, hogy ott dolgozom (első munkahely).Szerződést biztos,hogy nem hosszabbítanak, ha megtudják, hogy mi a helyzet, elmondani pedig muszáj lesz január elején, mert nem szeretnék tovább ott maradni, ahol most vagyok:zaj, por, vegyszerek, rezgő gépek miatt.

Remélem addig nem rúgnak ki , míg meg nincs az egy évem.Jár valami támogatás vagy valami?Még betegszabadságra sem tudok majd elmenni a szerződés miatt.Munkanélkülinek fogok számítani, vagy hogy működik ez, valaki leírná?

Előre is köszönöm :)


2010. dec. 17. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne mondd el, ha addig kibírod, érdd el, hogy meghosszabbítsák a szerződésed egy évvel, és utána rögtön menj el táppénzre.
2010. dec. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mindig 3 hónapos szerződéseket kapunk, vagy egy hónapos volt az elején.Nem tarthatom titokban, mert nem szeretnék óriási rezgő gépek mellett dolgozni(rezgő úgy értsd, hogy ha messze állsz tőle, akkor is érzed a rezgést, mozog a föld is kicsit)olvastam valahol, hogy az nem tesz jót a babának, meg mondom, lúgos vegyszerben sem szeretnék pancsolni tovább, hiába a gumikesztyű.A fémporról nem is beszélve, ami a levegőben száll.

Január után már amúgy sem szeretnék maradni ilyen helyen.

Szóval ez sajnos kilőve.

2010. dec. 17. 10:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

GYED,THGYÁS akkor jár, ha a szülés napján van bejelentett munkahelyed, vagy a munkanélküli, addig a napig folyósít munkanélkülit!

Próbáld megbeszélni velük, hogy jelentsenek be a szülés napjáig és te fizeted a járulékaidat.Még akkor is jobban jársz, mintha 2 évig csak GYES-t kapnál.Sok sikert.

2010. dec. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :(.

Sajnos mostanában sok volt a kismama nálunk, és senki nem kapott újabb szerződést.Nagy cég, és ismerve a főnökömet ez nem lesz megoldható.

2010. dec. 17. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!