Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyes alatt ha megszűnik a...

Gyes alatt ha megszűnik a munkaviszony, mi lesz a második babánál?

Figyelt kérdés

Júl.ra vagyok kiírva a második babámmal, jelenleg gyesen vagyok az elsővel aki 2és fél éves.

Most kezdtem volna el letölteni a szabijaimat és utána tgys szülés elött 28 nappal de ma bejelentette a főnököm, hogy csődeljárás alá került a cég, így maradnom kell gyesen tovább.

Ha így maradok és megszűnik a munka viszony akkor még mehetek tgysra? Meg utána gyed?

Ha igen akkor miből számolják majd az ellátás alapját?

Csődeljáráskor a bent maradt szabikkal mi lesz??Elvesznek?


2011. febr. 22. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk a fogalmakat: csődeljárás vagy felszámolás alá került a cég?

Csődeljárás esetén NEM szűnik meg a cég, a munkaviszony, hiszen a csődeljárás lényege az, hogy a fizetésképtelenséget megoldják, haladékot kérjenek azoktól, akiknek tartoznak.

2011. febr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csődeljárás alá került nem felszámolás.

Ez akkor bíztató lehet?

Azt mondták várjak pár hónapot és ha megmaradnak akkor kivehetem a szabikat. Ha nem akkor bukom.

Ez így lehetséges??

2011. febr. 22. 16:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Abból a szempontból biztató, hogy a cég is bízik benne, hogy ez egy átmeneti állapot (fizetésképtelenség) és próbál rajta javítani.


Bukni nem biztos, hogy bukod, ugyanis ha mégis felszámolás alá kerül a cég, a fizetési lista elején mindig a bérjövedelmek vannak. Márpediglen ha nem tudják megoldani a fizetésképtelenséget, akkor felszámolás lesz a vége.

2011. febr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!
2011. febr. 22. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!