Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek az első spontán császár...

Akinek az első spontán császár volt, a másodiknál tényleg választhat? Most olvastam egy internetes oldalon.

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Orvosa/kórháza válogatja.

Barátnőm szülhetett volna természetesen is, de másodjára császárt választott. Az orvos megcsinálta.

2010. dec. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, gyakorlatilag igen.
2010. dec. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi az a spontán császár?

Vagy spontán hüvelyi úton vagy császármetszéssel.

Rosszul tudom?

2010. dec. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
én is most olvastam ezt a kifejezést. Szerintem arra értik a spontán császárt, hogy nem programozott, illetve, hogy nem azért volt császár, mert mondjuk rossz a szemem, vagy a szívem. Ha ilyen van, akkor ugye minden szülés programozott lenne. De nekem pl fájás gyengeség volt az ok, nyakán volt a zsinór, és nem tágultam, így egyszer csak úgy kellett dönteni, hogy császár.
2010. dec. 19. 19:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, 15 hónapja szültem hasonlóan császárral (fájás nem volt, nem tágultam), most 20 hetes vagyok és a dokim szerint semmi ok nincs a császárra. Ha beindul és a heg bírja, ő engedi a maga útján. Tehát lehet császár után hüvelyi. Persze lehet, hogy nem lesz, de reménykedem.
2010. dec. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ, milyen a hegvastagság, mennyi idő telt el a 2 szülés közt, és fennáll-e az előző császár kiváltó oka. (pl. erős rövidlátás, szemmműtét, téraránytalanság...)
2010. dec. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A programozott császárnak előre látható, meg nem változtatható okai vannak, pl az anya erős rövidlátása, nagyfokú téraránytalanság.

A "spontán" az a szülés közben fellépő problémák -magzati szívhang, fájásgyengeség- miatt történik.

A második a következő terhességnél már nem biztos hogy felmerül, ezért lehet dönteni, hogy megpróbálják e a hüvelyi szülést.

2012. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!