Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthat a szex? 18 hetes...

Árthat a szex? 18 hetes vagyok, mióta megtudtam h babát várunk nem mertem szexelni. Igaz, nem is kívántam, talán a félelem szab gátat de kezdem azt érezni, h távolodunk el a férjemmel egymástól.

Figyelt kérdés

Ő nem erőlteti- talán ő is félti a picit- de félek nehogy a házasságom rámenjen a szexmentes 9 hónapra.

Az orvos NEM tiltott el,sőt,nem is volt szó arról h ne lehetne.

Van/volt valaki így?

Van erre vonatkozóan tanács,tapasztalat?

Segítsetek!


2009. jan. 23. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is így voltam ezzel kezdetben. Engem sem tiltott el az orvos, bár én is féltettem a babát. Aztán idővel sikerült leküzdeni. Meg olvastam is valahol a neten, hogy együttlét közben a baba valamiféle "nyugalmi" állapotba kerül, és ő igazából nem is vesz észre semmit - persze, csak ha anya számára kényelmes pózban fekszik. Hidd el, nem lesz semmi gond. Utána esetleg figyeld magad, nincsenek-e enyhe összehúzódások, de szerintem nem lesz semmi. Később már esetleg a nagy pocak miatt a kényelmetlenség szabhat határt :-)) Jó terhességet!
2009. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az elejétől fogva ugyanúgy együtt vagyunk a párommal, hidd el, nem lehet baja a babának. Persze nem most kell a sado-mazo szexet kipróbálni :D de ami a mamának jó, az a babának is jó :D

A nőgyógyászom is megnyugtatott, hogy nyugodtan lehet szeretkezni, a baba védett helyen van, és neki is jó a te orgazmusod - a boldogságot ő is érzi.

A terhesség vége felé csak annyiban változott a szex, hogy nagy pocakkal más pozitúrákat kell alkalmazni, olyat, ami kényelmes, de nyugodtan lehet.

Egyedül az utolsó pár hétben nem javasolják, mert a méhösszehúzódások és a spermában levő anyagok akkor már megindíthatják a szülést, de ez tényleg csak a terhesség végére vonatkozik.


Hogy megnyugodj, szerintem beszélj a nőgyógyászoddal, biztos meg fog nyugtatni!


31hetes kismami

2009. jan. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nyugtató kommenteket:):)

Megpróbálom leküzdeni a "félelmemet" bár nem lesz könnyű...

Boldog babavárást nektek!

2009. jan. 23. 11:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit hozzátennék, hogy magát a szexet én sem kívántam az első harmadban, de a férjem közelségét, szeretetét, ölelését igen, és így kicsit más jellegűek voltak ezek az együttlétek. Nagyon jó volt érezni, hogy szeret, és egy kis csodát hordozok a pocakomban - ezek tényleg szeretkezések voltak, nem csak szex :)


Amikor nőni kezdett a hasam, akkor kezdtem gátlásossá válni, takargatni a pocakomat, valahogy nehezen egyeztettem össze az anyaságot a szexxel. A férjem sokszor megsimogatta szex közben a hasamat, amitől totál leblokkoltam. Mikor látta rajtam, hogy valami bajom van, akkor elmondta, hogy ő így pocakosan még jobban szeret, mint előtte, hiszen az ő kisfiát, egy kicsi csodát hordom benne, ezért simogatja meg mindig. És egyáltalán nem taszítja a poci, hanem egyenesen szerelmes belé, mert ebben teljesedik ki a kapcsolatunk :)

2009. jan. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
36hetes kismama vagyok,és még mindig kívánom a szexet,igaz már nem megy olyan könnyen.nekünk az oldalt fekvési pozicio vált be.Ne aggodj ami neked jó az jó a bébinek.Mindannyiotoknak boldogságos babavárást kivánok.
2009. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: ezt a pár sort annyira szépen megfogalmaztd,h megkönnyeztem miközben olvastam!!!:):)
2009. jan. 23. 11:45
 7/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat,11.17 válaszolónak küldtem:):)

Nektek is sok boldogságot és egészséget!!!

2009. jan. 23. 12:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem a problémádat, én is ugyanebben a cipőben járok, csak 14 hetesen. Én úgy oldom meg hogy oralisan próbálok kedveskedni a páromnak, bár az nem az igazi, de sokkal több a semminél!! A gátlásokat nehéz legyűrkőzni, mert szex közben is folyton a babán jár az esze annak, aki előtte is aggódott. Amíg belső vágy nem jön, addig nem szabad semmit erőltetni, de a kapcsolat érdekében muszáj "egyéb" megoldásokhoz folyamodni.
2009. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!