Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez lenne a normális? Azt...

Ez lenne a normális? Azt olvastam az egyik könyvben, hogy a terhesség alatt ideális súlygyarapodás 6-8 kg.

Figyelt kérdés

Szerintem ez nagyon kevés, mert csak a baba+ a vele járó változások többet nyomnak. Gondolok itt: magzat, magzatvíz, megnövekedett mell és méh, több vér az anya szervezetében+ ha még valaki vizesedik.

Ezen most egy kicsit kiakadtam, mert én 24 hetes vagyok és most tartok olyan 4 kg plusznál. Akkor ez soknak számítana?


2009. jan. 24. 13:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon kevés 6-8 kg. Én 14 kg plusszal mentem szülni, és a kórházból 3 kg felesleggel jöttem haza. 24 hetesen a 4kg pont jó.

boldog babavárást:)

2009. jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A BMI indexem szerint csak 7,5 kg hízás lett volna a megengedett.A kezdő súlyomhoz képest 12vel többel mentem szülni.A kórházból a kiinduláshoz képest 5 kg +al jöttem haza.
2009. jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A forrás váltogatja, hogy mennyi hízást tartanak normálisnak. De nagy általánosságban 10-12 kiló plusz teljesen elfogadott szerintem. Persze vannak orvosok vagy védőnők akik már egy kilóért is szólnak és beszólogatnak. Teljesen felesleges ezzel stresszelni a kismamákat, mert az több kárt okoz mint az az egy kiló plusz.
2009. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

en nem ertem.


heti 4 óra aktiv mozgasom volt minimum.

Ez a manóval a hasban nem lehetseges.

9 hónapig "tunyultam". én nem csodalkozom, hogy többet híztam.


megvaltozott az életvitelem, más dolgokat eszek, és .. nemtudom, nekem tényleg "más állapot".


borzasztóan hajlamos vagyok a hizasra (genetika, a ferjem ha abbahagyna a mozgast, egesz nap enne, akkor se hizna egy dekat se). az o genetikajaval el tudom kepzelni a 6-8 kilót, az enyémmel nem, én ha mosolygok, attol is hizok.

20 kilónál jarok 35. heten (ebbol ot az elmult 3 heten jott ram, víz), nem vagyok ketsegbeesve, kb erre szamitottam, a manóm összes erteke idealis volt (afp, terheleses cukornal veletlen 2x annyit ettem ittam, de igy is hatarerteken belul voltam, szepen fejlodik, stb), nekem ez szamit. aztan szoptatas utan ugyis kell egy nagy "felujitas", mert pl sose volt narancsborom, most van (jo, azt az infraszauna harom het alatt eltunteti, de ahhoz oda kell jutni :)), mozgasra is kell majd idot szakitani, stb.


szerintem 24 hetesen nagyon jo a 4 kiló.


nekem azt mondta a nődokim, hogy egy tiz lemegy a korhazban, 5 a szoptatasnal, a tobbi az en "hibam" :)


a felicitas kiskonyvben azt mondtak, hogy 12-15 kiló az idealis. (amit a vedonotol kaptunk)


szóval megoszlanak a velemenyek.

de azert tenyleg, szerintem alkati kerdes is, hajlam kerdese is, meg eletmod kerdese is..

2009. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon kevés.Különben meg szerintem terhesen nem azon kell agyalni,hogy mennyi felesleg marad rajtunk.Azon majd ráér az anyuka a szoptatás befejeztével gondolkodni,hogy hogyan adja le.Legalábbis nekem csak a gyerekeim voltak a fontosak ebben az állapotomban.Hogy egészségesen táplálkozzak,bevigyek mindent mire szükségük van.A hízás mértéke alkatfüggő is,persze nem azt mondom,hogy zabálni kell,de én nem számolgattam a kalóriákat,megettem bármit ami jól esett.Nézd meg hazánk fitt mamáját, a nagy példaképet,akkora gyerekei lettek mint egy csipás macska császárral.Ez persze bárkivel előfordulhat,a három szülésem közt nekem is volt császár,de a kis súlynak biztos köze van az elégtelen táplálékbevitelhez.

Nálad szerintem jó az a 4kg most,majd ezután fogsz jobban gyarapodni.Én mindig az utolsó 8-10 hétben híztam a legtöbbet.Sajnos a szülések számával egyenes arányban egyre nehezebben adom le,de majd csak sikerül.Ha meg nem,akkor sem leszek boldogtalanabb.A lényeg,hogy a férjemnek a gyerekeimnek mindig úgy vagyok jó ahogy vagyok.


Boldog babavárást,üdv

2009. jan. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja,és azt még megjegyzem,hogy a szoptatás alatt csak híztam még mindig,nemhogy fogytam volna.De nem érdekelt,és most sem érdekel.Majd leadom,vagy ha nem úgy is jó.


13,52-es voltam.

2009. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is a szoptatás alatt kezdtem el igazán hízni.
2009. jan. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kevés a 6-8 kg. Én is kb ott tartottam annyi idősen mint te. Összesen 12 kg-ot híztam, két héttel szülés után már 14 kg-mal könnyebb voltam, vagyis 2 kg-mal kevesebb, mint kezdtem a terhességet. Szerintem sokat számít, hogy szoptatok, mintha az összes kajám elvenné, pedig a férjem szerint állandóan eszek.
2009. jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Az eddig olvasottak alapján most piszkosul kétségbe kellene esnem!? Szerintetek?

Az első 4 hónapot végighánytam, ennek eredménye -5 kg. a kezdősúlyból, ami 68 kg volt. Aztán az elmúlt 1.5 hónapban majdnem behoztam a lemaradást, de mivel most meg a gyomorsav kínoz, szintén nem tudok sokat enni , és egy grammot nem híztam. Sőt, ha a bébim 500 grammját levonom,még mindig nem tartok a 68-nál. Tehát, félidősen majdhogynem mínuszos a mérlegem. Aggódjak?

2009. jan. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Utolsónak!

Ne aggódj,majd hízol.Én a középső gyerekemmel -11 kg.nál tartottam 18 hetesen.Betegséggel kezdtem,majd állandóan hánytam.Utána már csak híztam,a 40-ik hétig 20 kg-ot.Ha levonom a 11-et akkor csak 9-et az eredeti súlyomra.Semmi bajunk nem lett.Ha félidő után is annyira hánynál,hogy fogysz,úgyis befektetnek.De csak elmúlik addig.


Boldog babavárást.

2009. jan. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!