Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Front miatt bekövetkezett...

Front miatt bekövetkezett migrénes fejfájásra mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Korai még a terhességem, 5-6 hetes. Nagyon fáj a fejem és ez csak rosszabb lesz. Mit tehetek? Csak advil van itthon.
2010. dec. 25. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első trimeszterben gyakorlatilag semmit sem ajánlanak, én inkább lefeküdtem én kimasszíroztam a fejemből a fájást.

5 perc alatt elszállt.

Ha dolgozol még, akkor neccesebb, nőgyógyásztól kérdezd meg, úgy tudom, talán a Panadolt lehet, de inkább egyeztess vele.

2010. dec. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Algopyrint nyugodtan vehetsz be. Második babámat várom, az elsővel is és most is nagyon migrénes voltam, a dokim azt mondta algopyrint nyugodtan (első trimeszterben is), nem lesz semmi baja a babának.

Nekem semmi házipraktika nem vált be (fekvés, alvás, masszírozás...), csak jobban fájt ha nem csillapíottam (hányásig).

2010. dec. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pontosan kedves második. Nekem is hányásos rohamaim vannak ha nem kezelem. De sajnos nincs algopirynem. Még várok ha nem javul elmegyek az ügyeletre.
2010. dec. 25. 14:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Algopyrint nem szabad!


"Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Az Algopyrin nem alkalmazható a terhesség első három hónapjában.

A következő három hónapban csak az előny/kockázat, orvos által végzett gondos mérlegelését követően alkalmazható.

Az Algopyrin nem alkalmazható a terhesség utolsó három hónapjában.

Az Algopyrin alkalmazása során és az azt követő 48 órán belül a szoptatás kerülendő, mert kiválasztódik az anyatejbe..."


Bővebben arról, hogy nem lehet szedni, főleg az első trimiben:

[link]

2010. dec. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En jeget tettem a fejemre, tarkomra. Es sotetben,csendben probaltam aludni.

Az elso trimeszterben volt 5 migrenes, hanyos fejfajasom, aztan azota se semmi, pedig regen havi 1X tutti volt!

8 honapos baba anyukaja

2010. dec. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!