Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vashiány, sos,31 hetes vagyok...

Vashiány, sos,31 hetes vagyok és folyamatosan romlik a vérképem, szedem a neo ferro folgammát, de 1 hónap alatt 6,1 ről,4,6-ra csökkent. Ismertek valami hatásosat rá?

Figyelt kérdés
dokim megemelte az adagok napi 2 szemre most két hete, nem udom lesz e eredmény. félek mire szülök elfogy a vasam.
2010. dec. 28. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Előző terhességem alatt nekem is végig határérték alatt volt a vas értékem, hiába szedtem én is ezt a tablettát. Nem szívódott fel belőle elég.

Nekem az segített, hogy bejött a tavaszi/ koranyári gyümölcsszezon és nagyon sok sötét színű bogyós gyümölcsöt ettem.

Ez most nem igazán elérhető, de ha megengedheted akkor vehetsz néha egy-egy fagyasztott erdeigyümi keveréket (tesco-s nem is olyan vészes árú pl.), vagy spenótot, sötétzöld zöldségeket, májat, vöröshúst próbálj meg enni. Szerintem segíteni fog!

2010. dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia!Amikor terhes voltam,végig jó volt a vérképem,én rengeteg meggyet ettem.Megvettem a fagyasztottat,mert én is télen voltam pocakos:)
2010. dec. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt szedem, napi 3x1-et, és határ értéken van a vasam. Egyél sok céklát, ha szereted, az is nagyon jó. Meg lehet kapni Bio céklalevet is, bár baromira nem olcsó. De nem is kell napi 1 litert meginni, csak mondjuk egy pici pohárkával. És persze amiket már előttem is elmondtak: spenót, bogyós gyümik.
2010. dec. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ha annyira rossz lenne akkor nem csak napi 2 tablettát mondott volna az orvos, van aki vénásan kapja. Szülés után nekem nagyon leromlott és nem indult be a tejem mert olyan rossz lett a vérképem, szóval nem árt vigyázni.
2010. dec. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!