Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szülés után mit fogtok...

A szülés után mit fogtok használni vattát, vagy TENA betétet? Meg hallotam hogy nem lehet bugyit felvenni szülés után. Miért nem? Én nemtudok annélkül meglenni. Ti hogy vagytok vele?

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A Tena betét nagyon jó. A bugyi tilalom igazán közvetlen a szülés utáni időszakra vonatkozik. Én császárral szültem, miután felkelhettem a fene se foglalkozott vele, hogy van-e rajtam bugyi és milyen. Lehet kapni eldobható bugyit is, de olcsó pénzért is lehet venni pamut bugyit, amit ha a helyzet úgy kívánja mindenestül el lehet dobni.
2009. jan. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Tena betétet használtam, és ezt ugye csak bugyi közreműködésével oldható meg :-) Hülyeség hogy nem lehet bugyit felvenni, az a lényeg hogy 100% pamut legyen hogy a bőr tudjon lélegezni.
2009. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Én két babit szültem, a kicsit nem is olyan régen. Előtte bementem egy bababoltba és ott vettem betétet szülés utánra. Egyébként mindkettő simán született és utána odaraktak a lábam közé egy darab vattaszerűséget, vagy nem tudom pontosan hogy mi volt, és nem volt rajtam bugyi. De amikor először kimentem pisilni és zuhanyozni, akkor már betét és bugyi váltotta azt a kényelmetlen vattát. Nem tudom, ki hogy van vele , de én az első babánál 6 óra után álltam fel és mentem ki, a másodiknál pedig 3 óra múlva. Igaz, nekem azt mondták, hogy ez ritka és szerencsés vagyok, de én se bírtam ( bocsánat) véres vattát a lábaimmal szorítva feküdni. Könyű szülést kívánok!
2009. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha adnak, papírvattát adnak a kórházban. A papírvatta a/4 méretű itatós szerű anyagból van, de annál vékonyabb. Nekem olyan védőnőm volt aki a lelkemre kötötte, hogy papírvatta nélkül be ne merjek menni a kórházba. Vettem, de érintetlenül hoztam haza, nem láttam értelmét használni.
2009. jan. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan kórház ahol tényleg nem engedik a bugyit. Pl. a miskolci megyei kórházban. Ott szorongatnod kell a lábad közt a vattát 3 napig. Nem tudom miért jó ez de ott így van.

Én most fogok az ÁEK-ben szülni sztem ott lehet bugyizni:-). Remélem...

Én egyébként egy "éjszakai" Always betétet vettem, TENA-ba csak miniket találtam. Sztem mindegy milyen csak ne ázzon át az ember.

2009. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 hete szültem, a szülés után két órás megfigyelésen voltam, addig lepedő volt a lábam között, aztán a helyemre vittek, akkor keltem és zuhanyoztam, bugyit vettem és betétet. Tena betétet használtam és a libresst, van vékony betéte, ami nagyon sokat bír.
2009. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hat az az eldobható bugyi, amit vettem.. az max a betétet tartja, nem olyan, mint a pamutbugyi. inkabb ilyen háló.
2009. jan. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21:42-esnek. Igen, lehet bugyizni. :) De nem közvetlenül szülés után, hanem onnantól mehet a bugyi, hogy először felkelsz. Nálam legalábbis így volt, de én császáros voltam. 3és fél hónapja szültem ott.
2009. jan. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk is addig nem lehetett bugyit húzni, amíg fel nem tudtam kelni. Én a szülés után négy órával mentem zuhanyozni, addig nem engedtek felkelni. Én tenna normál betétet, és gyógyszertárban kapható hálós bugyit vettem, és nagyon jól jött, mert a hálós bugyi nagyon jól tartotta a betét, kettő darab volt, az egyike használtam, közben a másikat kimostam, pillanatok alatt száradt. A bugyit csak vizitnél kellett levenni, ilyenkor nézik a gátat, már aki simán szült. Könnyű szülést! 7 hetes baba mamája.
2009. jan. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!